Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
31 stycznia 2019

Projekt infrastrukturalny o znaczeniu narodowym w Bułgarii będzie realizowany przez polską firmę TRAKCJA PRKiI SA

Konsorcjum z udziałem polskiej firmy TRAKCJA PRKiI SA zostało wybrane do realizacji projektu modernizacji linii kolejowej o długości 9,2 km wiodącej w kierunku od stolicy Bułgarii do granicy z Republiką Serbii.

TRAKCJA PRKiI SA


Wartość umowy wynosi 189 999 505,57 BGN bez VAT. Dodatkowo przewidziano budżet w wysokości 18 999 950,56 BGN na pokrycie kosztów nieprzewidzianych (10%).

Umowa na realizację będzie zawarta na 42 miesiące. Konsorcjum zdobyło maksymalną liczbę punktów za propozycję techniczną realizacji zamówienia publicznego i zaoferowało najniższą cenę realizacji w trybie zamówienia rządowego.

Projekt jest finansowany ze środków Mechanizmu "Łącząc Europę" (CEF) - Sektor "Transport" i jest częścią linii kolejowej Sofia - Dragoman, w korytarza kolejowego łączącego Istanbuł ze stolicami europejskimi. Jest uznawany za obiekt o znaczeniu narodowym i wpisuje się w Polską strategię transportową dla krajów trójmorza: www.railwaypro.com/wp/amber-rail-corridor-established. Po zmodernizowaniu odcinka kolejowego pociągi po nim będą kursować z prędkością 160 km/h. Projekt jest niezwykle skomplikowany, ponieważ wymaga modernizacji największych i najbardziej obciążonej ruchem pociągów stacji kolejowej w Bułgarii w Sofii i wymaga nieprzerwanego korzystania z linii przez cały czas trwania umowy.

  • Włączenie się ZBH w Sofii w marcu 2018 r. w działania promujące polską firmę:
    Bezpośrednie wsparcie w Bułgarii na rzecz polskiej firmy Grupa Trakcja - zorganizowanie spotkań w instytucjach i firmach bułgarskich oraz bezpośredni udział m.in. w spotkaniach w Ministerstwie Gospodarki RB, Krajowej Spółce Infrastruktury Kolejowej Forum for Balkan Transport and Infrastructure, a także zorganizowanie wywiadu Wiceprezesa Trakcji Macieja Sobczyka w specjalistycznych mediach bułgarskich TRANSPORTAL.BG, w tym udzielono wsparcia na szczeblu Prezydenckim, i Premierów.


 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij