Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
30 stycznia 2019

Podpisanie umowy o wolnym handlu pomiędzy EU a Singapurem

W związku z podpisaniem umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Singapurem Delegatura Unii Europejskiej w Singapurze oraz Ministerstwo Handlu i Przemysłu prowadzi działania promocyjne mające na celu zwiększenie świadomości odnośnie korzyści wynikających z zawartego porozumienia dla obustronnych relacji gospodarczych.

Singapur - Umowa


Cykl działań zaplanowanych w Singapurze otworzyła konferencja pt. „The EU-Singapore Free Trade Agreement. Strengtheing the Partnership between the EU and Singapore", która odbyła się w listopadzie 2018 r., na krótko po podpisaniu porozumienia. Kolejne wydarzenie pod nazwą „The EU-Singapore Free Trade Agreement - What would you it mean for your business?” miało miejsce w dniu 24 stycznia 2019 r. w siedzibie Singapore Business Federation.

Głównym celem spotkania było lepsze zrozumienie korzyści wynikających z zwartego porozumienia EUSFTA w odniesieniu do handlu (produkty i usługi) oraz przedstawienie możliwości inwestycyjnych i biznesowych w 12 krajach członkowskich.


Singapur - Umowa


Na zaproszenie Delegatury EU w konferencji wzięła udział także polska delegacja, w składzie:

  • Jan Kamoji Czapiński, Dyrektor Działu Inwestycji / Polska Agencja Inwestycji i Handlu
  • Maciej Żukowski, Dyrektor Departament Podatków Dochodowych / Ministerstwo Finansów
  • Dr Błażej Kuźniacki, Zastępca Dyrektora Departament Podatków Dochodowych / Ministerstwo Finansów


Singapur - Umowa


Polska w ramach swojej prezentacji na początek przedstawiła ogólną ocenę polskiego klimatu inwestycyjnego, a w drugiej części oferty dla przedsiębiorców i inwestorów zostały omówione dostępne narzędzia w formie m.in. ulg podatkowych dla spółek technologicznych tj. ulga na działalność B+R oraz IP BOX (5% podatek od dochodów związanych ze sprzedadzą własności intelektualnej). Wystąpienie polskiej delegacji było częścią bloku: Break-Out session 1, track 3 o tytule "Trade and Business Opportunities" (prezentowały się kraje: Litwa, Estonia, Francja, Polska, Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania).


Singapur - Umowa


Podczas wizyty w Singapurze delegacja uczestniczyła także w szeregu spotkań o charakterze biznesowym mających na celu omówienie indywidualnych zapytań singapurskich firm technologicznych odnośnie możliwości inwestycyjnych w Polsce.

Chcesz się dowiedzieć więcej co wynika z podpisanej umowy o wolnym handlu dla Twojego biznesu? Więcej informacji znajdziesz tutaj.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij