Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
29 stycznia 2019

Polska firma Pesa S.A. z udziałem PFR, dostarczy kolejne tramwaje do Sofii

W dniu 29 stycznia 2019 roku PESA Bydgoszcz SA podpisała w Sofii kontrakt na dostawę 13 niskopodłogowych tramwajów o wartości 44 796 377,36 BGN netto (bez VAT).

PESA1

 

Umowę podpisali ze strony bułgarskiej Pan Evgeni Ganchev Prezes Stołecznego Elektrotransportu oraz Krzysztof Sędzikowski - Prezes Zarządu PESA oraz Sławomir Piątek - członek Zarządu PESA. To już trzeci kontrakt PESY na dostawy do Bułgarii.

Realizacja zamówienia ma nastąpić w dwóch partiach do końca 2019 r. Zakup przez stronę bułgarską nowych tramwajów w Polsce jest częścią szerokiej modernizacji transportu publicznego w Sofii, którą władze miasta realizują w ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza.


PESA4

Nowe pojazdy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, z platformą dla wózków i osób niepełnosprawnych będą miały zejście, przycisk stop i sygnały dźwiękowe dla osób niewidomych. Tramwaje będą o długości 30 m ze specjalnym miejscem dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami dziecięcymi. Dzięki dostawie 13 nowych tramwajów z Polski zostanie całkowicie odnowiony park maszynowy linii tramwajowej №5.

W ramach kontraktu jest również możliwość dostaw części zamiennych, sprzętu diagnostycznego i szkolenia personelu. Przedmiot zamówienia jest częścią projektu "Zintegrowany transport publiczny metropolitalny - Etap II", który jest realizowany przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego "Regiony na rzecz wzrostu gospodarczego" 2014 - 2020 finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: http://www.elektrotransportsf.com/.../Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij