Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
29 stycznia 2019

Hipoalergiczne kosmetyki marki AA przypadły do gustu Węgrom

Firma Oceanic, jako jeden z liderów rynku kosmetycznego w Polsce, prowadzi permanentną ekspansję na rynki zagraniczne. W procesie internacjonalizacji firmy, Węgry są jednym z kluczowych kierunków europejskich, ponieważ pod względem wartości obrotów firmy Oceanic za 2018 rok, jest to trzeci rynek w UE. Na sukces firmy złożyło się kilka czynników, między innymi wsparcie ze strony ZBH Budapeszt.

W pierwszej kolejności, bardzo istotne znaczenie mają węgierskie parametry makroekonomiczne, które utrzymują się na bardzo zbliżonym poziomie do indeksów polskich. Pozwalają one na płynne przeniesienie sukcesu z rynku polskiego na węgierski. Dokonując analizy rynku, Oceanic dba o to, aby właściwe pozycjonowanie cenowe było dostrzegalne, a przez to atrakcyjne dla konsumenta węgierskiego.

Strategiczna marka w portfolio firmy Oceanic – AA, w polskim Rossmanie od wielu lat jest w TOP 3 w kategorii face care, co jest prawdziwym ewenementem. Sukces w takim wymiarze znacznie ułatwia wejście na rynek, w którym Rossmann jest liderem sprzedaży detalicznej. Ponadto, unikalna filozofia marki AA w postaci tworzenia produktów hipoalergicznych, w 100% przebadanych dermatologicznie, sprawia, że odbiorca węgierski trafia na produkt unikalny na skalę światową i całkowicie bezpieczny.

- W takiej sytuacji niezwykle istotna jest strategia działań marketingowych, którą, na podstawie wytycznych działu eksportu firmy Oceanic, realizuje nowy dystrybutor na terenie Węgier. Współpracę z partnerem na Węgrzech rozpoczęliśmy dzięki zaangażowaniu Zagranicznego Biura PAIH w Budapeszcie. To właśnie w siedzibie ZBH odbyły się pierwsze rozmowy, których ukoronowaniem było rozpoczęcie współpracy z ww. dystrybutorem, a także wprowadzenie na stałe dwóch linii marki AA do jednego z trzech największych hurtowników eco-friendly na Węgrzech - sieci Mediline. – mówi Dorian Wawrzyk, Area Export Manager firmy.

                                                         Oceanic FACTORY

W grudniu 2018 biuro PAIH przeprowadziło intensywną promocję polskich marek kosmetycznych w wiodących węgierskich sieciach z produktami eco-friendly, m.in. Mediline.  - Węgierscy konsumenci, tak jak reszta Europy, są coraz bardziej świadomi, czytają etykiety produktów kosmetycznych szukając tych hypoalergicznych, bezpiecznych i przebadanych dermatologicznie. Rośnie też zamożność Węgrów,  co powoduje, że częściej mogą sobie pozwolić na droższe zazwyczaj produkty ekologiczne. Cieszę się, że intensywna promocja przyniosła oczekiwane efekty – komentuje sukces Oceanic nad Dunajem szef ZBH w Budapeszcie, Marcin Karaskiewicz. Niewątpliwie osiągnięcia polskich firm za granicą i ich umiędzynarodawianie, tak jak w przypadku Oceanic, w sposób znaczący przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju.

Kolejne miesiące mają przynieść intensyfikację działań firmy na nowym rynku. Jak dodaje przedstawiciel firmy Oceanic, Dorian Wawrzyk: - W 2019 roku we współpracy z PAIH planujemy szereg działań, które jeszcze bardziej wypromują markę AA na rynku węgierskim, skupią się na właściwym komunikowaniu jej filozofii oraz w znacznym stopniu pozwolą na osiągniecie głównego celu na bieżący rok, czyli wejścia do najważniejszych kosmetycznych sieci detalicznych, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych. (PAIH/Oceanic)

Biuro PAIH w Budapeszcie:
marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl

+36 1800 1024

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij