Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 stycznia 2019

Podsumowanie misji biznesowej do Indii

Dziękujemy za bardzo udaną misję PAIH na Vibrant Gujarat Global Summit oraz targi wystawiennicze Vibrant Gujarat Global Trade Show.

Misja biznesowa do Indii1_art800


W dniach 17-22.01.2019 r. odbyła się misja biznesowa do Indii organizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A. oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na dziewiątą edycję szczytu gospodarczego Vibrant Gujarat Global Summit i Vibrant Gujarat Global Trade Show. Polska była jednym z piętnastu państw partnerskich szczytu. W misji udział wzięły udział polskie firmy: dostawaca rozwiązań i usług outsourcingu IT Billenniumproducenta sprzętu do SPA i wellness Fitnesswell, producent żywności Ewa-Bis, firma zajmująca się zarządzaniem odpadami Transfer oraz Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.


Misja biznesowa do Indii


17.01.2019 r. w w siedzibie Gujarat Chamber of Commerce and Industry (GCCI) zorganizowane zostało spotkanie B2B z indyjskimi firmami zorganizowane we współpracy z Indo Polish Chamber of Commerce & Industry (IPCCI) oraz Federation of Indian Chambers of Commerce & Industry (FICCI).


Misja biznesowa do Indii


Spotkanie poprzedziły wystąpienia: Adama Burakowskiego, Ambasadora RP w Indiach, Ady Dyndo, kierownik ZBH w Mumbaju oraz 10 minutowe prezentacje każdej polskiej firmy. W spotkaniu uczestniczył reprezentant Izby Handlowej stanu Gudźarat oraz około 40 przedstawicieli indyjskich firm.


Misja biznesowa do Indii


18.01.2019 r. odbyła się inauguracja szczytu Vibrant Gujart Global Summit z udziałem Premiera Indii, Narendry Modiego, w której uczestniczyły także polskie firmy.

19.01.2019 r. odbyło się Poland Country Seminar. Seminarium otworzyła kierownik ZBH, Ada Dyndo. W części oficjalnej swoje wystąpienia mieli: Adam Burakowski, Ambasador RP w Indiach, Adrian Malinowski, Zastępca Dyrektora w Departamencie Handlu i Współpracy Międzynarodowej MPiT, A K Rakesh, główny sekretarz Rządu Stanu Gudźarat oraz zaproszony przedstawiciel firmy Lumel (jednej z największych firm indyjskich, która zainwestowała w Polsce), Sandeep Wagh. Druga część seminarium poświęcona była prezentacjom firm uczestniczących w misji biznesowej do Indii.​


Misja biznesowa do Indii


W dniach 18-23.01.2019 r. trwały targi wystawiennicze Vibrant Gujarat Global Trade Show 2019. Polska Agencja Inwestycji i Handlu zapewniła polskim firmom własne stanowiska na 100 m2 stoisku narodowym.

Inauguracja polskiego stoiska odbyła się po Country Seminar w dn. 19 stycznia z udziałem Ambasadora RP w Nowym Delhi, Adama Burakowskiego, Konsula Generealnego RP w Mumbaju Damiana Irzyka, przedstawicieli Ambasady oraz przedstawicieli MPiT.


Misja biznesowa do Indii


Już w dniu inauguracji stoiska podpisane zostały pierwsze MoU. Firma Transfer sp. z o.o., która stosuje praktykę podpisywania MoU na targach, podpisała w trakcie misji 5 MoU, m.in. z firmą USS Group.

Pozostałe firmy, przede wszystkim Ewa-Bis oraz Fitnesswell zapewniały po wydarzeniu, że kontakty, które nawiązały podczas misji rokują bardzo dobrze jeśli chodzi o nawiązanie relacji handlowych. TZMO Group przyznało, że nie zdawało sobie wcześniej sprawy z potencjału, jaki może mieć współpraca z PAIH na rynku indyjskim.


Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do Indii

 Misja biznesowa do IndiiPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij