Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
17 stycznia 2019

Polska firma liderem innowacyjnych rozwiązań w branży krwiodawstwa

Wszyscy wiemy, jak ważne jest oddawanie krwi, jednak nie każdy orientuje się jak skomplikowany jest system poboru, przechowywania i transportu krwi oraz osocza. W Polsce mamy 23 banki krwi i 140 centrów krwiodawstwa, które systematycznie unowocześniane są także dzięki rozwiązaniom technologicznym polskiej firmy M2MTeam z Warszawy.

-Dostarczamy innowacyjny i unikalny system automatyzacji zaprojektowany dla potrzeb krwiodawstwa i branży osocza. Nasza technologia przystosowana jest do pracy w ekstremalnych warunkach. Uruchomiliśmy w Polsce 7 projektów dotyczących przechowywania osocza, które obejmują w sumie 375 tys. jednostek tego składnika krwi. – mówi Grzegorz Piestrak, Prezes Zarządu M2MTeam.

Rozwiązania firmy zostały wprowadzone w najszerszym zakresie w gdańskim ośrodku krwiodawstwa. M2MTeam zaprojektowała i wybudowała tam niezwykle zaawansowany technologicznie budynek, naszpikowany najnowocześniejszymi systemami.

Czas na podbój rynków zagranicznych

Po sukcesach w Polsce przyszedł czas na ekspansję zagraniczną. Szczególnie interesującym regionem, z punktu widzenia zarządu firmy, okazał się Bliski Wschód. Tu z pomocą przyszła PAIH, dzięki której M2MTeam będzie obecna na zbliżających się targach Arab Health w Dubaju. W ramach realizacji programu Brand, przestrzeń polskiego stoiska narodowego zostanie udostępniona firmie na potrzeby spotkań z kontrahentami.

Warto podkreślić, że stoiska narodowe na największych targach branżowych na świecie to miejsca networkingu, z których może skorzystać każda polska firma obecna na wystawie. Służą one przede wszystkim jako miejsce spotkań biznesowych z zagranicznymi kontrahentami, ale także między polskimi firmami, które dzięki działaniom PAIH zaczynają działać na rynkach zagranicznych w sposób komplementarny, wspólnie podbijając świat – na czym nam najbardziej zależy!Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij