Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
18 grudnia 2018

Bohr Tech wśród globalnych liderów technologii kwantowych

Podczas międzynarodowej konferencji Quantum for Business, Microsoft ogłosił partnerstwo z Bohr Technology, polskim startupem tworzącym rozwiązania z dziedziny technologii kwantowych. W ten sposób spółka znalazła się w elitarnym gronie 14 firm, uznanych za najbardziej obiecujące dla rozwoju światowego rynku oprogramowania kwantowego.


Pomysłodawcami i założycielami Bohr Technology są panowie Witold Kowalczyk oraz dr. Przemysław Chojecki. Spółka specjalizuje się w wykorzystaniu technologii kwantowych przy opracowaniu algorytmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Tworzy ona również oprogramowanie do rozwiązywania złożonych problemów optymalizacyjnych występujących w rozmaitych sektorach gospodarki – transporcie, przemyśle, motoryzacji, ochronie zdrowia, energetyce oraz w branży finansowo-ubezpieczeniowej. Firma zrzesza grupę czołowych programistów kwantowych i specjalistów z zakresu AI i Machine Learning.

– Współpraca z Microsoft to dla nas ogromne wyróżnienie i przede wszystkim szansa na wspólny rozwój technologii kwantowych, w celu dostarczenia wartości klientom – mówi Witold Kowalczyk, CEO Bohr Technology. W ramach partnerstwa, przedstawiciele polskiego startupu zyskają możliwość bezpośrednich konsultacji ze światowej klasy naukowcami i inżynierami Microsoft Research zajmującymi się rozwojem komputerów kwantowych. Wspólnie z Microsoft oraz czołowymi organizacjami z całego świata, Bohr Technology będzie miał możliwość współtworzenia globalnego rynku w obecnie najbardziej „gorącym” obszarze technologicznym. Spółka uzyska także większy dostęp do zaawansowanego oprogramowania kwantowego Microsoft, narzędzi i bibliotek, takich jak Quantum Development Kit (QDK).


– Po raz kolejny udało nam się udowodnić, że Polska należy do liderów w zakresie kreowania światowej myśli technologicznej. Przedstawiciele Bohr Technology nie odbiegają kompetencjami i pomysłami od swoich kolegów z całego świata. Cieszę się, że wśród światowej elity partnerów tworzących nową ekonomię kwantową znalazła się polska spółka – mówi Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Bohr_www
Technologie kwantowe są powszechnie uważane za początek nowej ery przetwarzania danych ze względu na wielokrotnie szybsze wykonywanie skomplikowanych obliczeń. W niedalekiej przyszłości zastąpią one tradycyjne komputery i superkomputery. Będą w stanie rozwiązywać problemy, na które klasyczne technologie nie są dziś w stanie znaleźć odpowiedzi. Dzięki technologiom kwantowym rozwiną się m.in. takie dziedziny jak modelowanie skomplikowanych reakcji chemicznych, medycyna czy kryptografia.


Dysponująca tak rewolucyjnymi rozwiązaniami technologicznymi firma musi oprzeć model rozwoju biznesu na intensywnej ekspansji zagranicznej. To wielka satysfakcja, asystować Bohr Technology w ekspresowej drodze po światowych rynkach. Tym bardziej, że sukcesy tego start-upu sprzyjają budowie wizerunku innowacyjnej Polski na świecie – wyjaśnia Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspiera Bohr Technology w ekspansji zagranicznej do Ameryki Północnej, Singapuru, Izraela, Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Zawsze miło jest obserwować, jak kolejne polskie firmy dołączają do grona światowych liderów innowacji, zwłaszcza w tak kluczowym obszarze, jakim jest technologia kwantowa. Dzisiejsze porozumienie świadczy o tym, że potencjał leżący w rodzimych firmach jest szeroko doceniany na świecie, co bardzo nas cieszy – komentuje Justyna Orłowska, Dyrektor Programu GovTech Polska.


Współpraca partnerska między obiema firmami stanowi ważny krok na drodze realizacji misji Microsoft, która przewiduje dostarczenie komputera kwantowego, podejmującego najtrudniejsze wyzwania stawiane przez społeczeństwo. Uczestnictwo w programie obejmuje dodatkowo członkostwo w Microsoft dla Startupów, ekskluzywnym programie, który zapewnia startupom dostęp do technologii Microsoft, w tym bezpłatny dostęp do mocy obliczeniowej i rozwiązań chmury Azure, oraz zasobów ułatwiających stworzenie oferty rynkowej (Microsoft/PAIH)

bohr_canada

Zespół Bohr Technology w trakcie programu akceleracyjnego w Creative Destruction Lab w Toronto,
gdzie we wrześniu 2018 roku - dzięki wsparciu PAIH - firma założyła przedstawicielstwo 

Więcej informacji o współpracy PAIH i BOHR Technology: TUPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij