Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
18 grudnia 2018

Polski system smart home w Emiratach

Grenton, polski producent innowacyjnych systemów automatyki budynkowej, podpisał kontrakt z emirackim dystrybutorem. W przygotowaniach do ekspansji spółkę wsparło biuro handlowe PAIH w Dubaju.

Grenton to system smart home, który steruje m.in. domowym ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, bramą garażową czy multimediami. Innowacyjna technologia firmy z Krakowa została już dostrzeżona w wiodących konkursach branżowych. Spółka była nominowana do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2017” i godła „Teraz Polska”. Otrzymała również Złoty Medal na Międzynarodowych Targach BUDMA. Firma istnieje od 8 lat, ale za granicą działa dopiero od ponad roku. Działania koncentruje na Europie Zachodniej, gdzie współpracuje już z 250 dystrybutorami i dealerami. System Grenton jest obecny na Litwie, w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Turcji. Od przyszłego roku Grenton będzie współpracować z Kromtek Systems, wiodącym integratorem na Bliskim Wschodzie. Kontrakt dotyczy dystrybucji systemów i modułów Grenton Smart Home System z przeznaczeniem dla domów, willi, apartamentów oraz budynków deweloperskich. Umowa zakłada współpracę na min. 2 lata. Kromtek Systems jest zobowiązana do wykupienia i zapewnienia ciągłości produktowej ponad 150 modułów.  

Ten sukces to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu Grenton. Cieszę się, że nasze rozwiązania smart home zainteresowały bliskowschodnich kontrahentów i klientów – mówi odpowiedzialna za rozwój Grenton na Półwyspie Arabskim Natalia Zimny. Według niej, porozumienie z Kromtek Systems zaowocuje kontraktami dealerskimi i pierwszymi instalacjami. Jak tłumaczy, rynek innowacyjnych systemów automatyki budynkowej rozwija się bardzo szybko. – W Europie istnieje ok. 22 mln domów wyposażonych w tego typu rozwiązania. Za trzy lata ta liczba wzrośnie do ponad 80 mln. Patrzymy bardzo optymistycznie w przyszłość kierując nasze działania na Bliski Wschód, Europę, a także Amerykę Północną – zaznacza.

Moneer Faour, kierownik biura handlowego PAIH w Dubaju wyjaśnia, że od sierpnia tego roku PAIH asystowała firmie w przygotowaniach do ekspansji. Firma uczestniczyła w targach branży technologicznej - GITEX i budowlanej - BIG5, gdzie ZBH skontaktowało ją z kilkoma potencjalnymi partnerami. –  O nawiązaniu współpracy z lokalnym kontrahentem zadecydowała mądra strategia i konsekwentne działania spółki. Popyt na rozwiązania typu smart home wśród Emiratczyków zdecydowanie rośnie, Grenton wybrała więc idealny moment na podbój rynku – zaznacza Faour.

Jak mówi Shaji Joseph, Dyrektor Generalny Kromtek System, intensywne działania marketingowe wśród architektów czy projektantów wnętrz firma rozpocznie już w przyszłym roku – Chcemy jak najszybciej rozpocząć bezpośrednią sprzedaż rozwiązań Grenton w regionie. Planujemy także comiesięczne szkolenia techniczne dla dealerów oraz wsparcie posprzedażowe – zaznacza przedstawiciel kontrahenta polskiej firmy.

Przedstawiciele Grenton, ZBH Dubaj i Kromtek System

Przedstawiciele Grenton w siedzibie ZBH Dubaj


Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Dubaju działa od jesieni 2017 roku. Do tej pory emirackie przedstawicielstwo Agencji odpowiedziało na ponad 500 zapytań polskich firm i uczestniczyło w kilku przyjazdowych misjach promocyjnych do Polski. ZBH w Dubaju jest również zaangażowane w przygotowaniach do obecności Polski na dubajskim EXPO 2020.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij