Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 listopada 2018

PAIH wspiera polską biotechnologię

Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Kopenhadze zorganizowało misję 8 polskich firm biotechnologicznych do Danii. W dniach 5-7 listopada wzięły one udział w największej w Europie konferencji partneringowej BIO Europe 2018.

Dania Biotech


Firmy Selvita, OncoArendi, Ardigen, Pure Biologics, SDS Optic, NanoVelos, NanoThea i NanoSanguis zaprezentowały się pod egidą PAIH na wspólnym stoisku wystawienniczym i odbyły kilkadziesiąt spotkań z potencjalnymi partnerami.

- BIO Europe to jedno z najważniejszych wydarzeń na świecie w dziedzinie biotechnologii, w trakcie którego mamy możliwość spotkać kluczowe osoby, usłyszeć jaki jest kierunek prac i z jakimi wyzwaniami boryka się cały sektor. - mówi Mateusz Sagan, Chief Business Officer i Członek Rady Nadzorczej SDS Optic Sp. z o.o.

Magdalena Marciniak, Business Alliance Manager w Selvita S.A., zauważa: Dzięki takim inicjatywom, możemy zwrócić uwagę zarówno potencjalnych inwestorów, jak i firm farmaceutycznych na innowacje rozwijane w naszym kraju.

- Większość naszych spotkań zaowocowała ciekawymi nowymi kontaktami biznesowymi, które mamy nadzieję zamienić na współpracę. - dodaje Przemysław Jurek, Project Manager w Pure Biologics S.A.


Dania Biotech


W dn. 6 listopada polskie firmy wzięły również udział w spotkaniu organizowanym przez duński klaster BIO People, łączący świat nauki z biznesem. W programie nie zabrakło zwiedzania laboratorium na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Medycyny Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz sesji networkingowej, podczas której polskie firmy zaprezentowały swoje działania potencjalnym partnerom z Danii, Szwecji, Francji i Korei Płd.

Biotechnologia jest jedną z dwunastu priorytetowych branż wskazanych w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Celowane wsparcie państwa dla rozwoju biotechnologii ma pomóc w przekształceniu polskiej gospodarki w gospodarkę opartą na wiedzy.


Dania Biotech


- Udział w BIO Europe 2018 przyczynił się do zwiększenia rozpoznawalności naszej spółki oraz innych polskich firm biotechnologicznych w skali globalnej - komentuje Kamil Kopeć, COO w NanoSanguis.

- Możliwość poznania i bezpośredniej rozmowy z kluczowymi osobami z każdej z dziedzin związanych z wdrażaniem projektów biotechnologicznych pomogło nam nie tylko określić rynek docelowy, ale też wstępnie zweryfikować wartość pomysłu. BIO Europe to partnering na wysokim poziomie. - dodaje Magdalena Janczewska, CEO w NanoThea.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij