Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
9 listopada 2018

Polski HealthTech wkracza do Danii

Wśród 12 flagowych projektów wyznaczonych w rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ważny punkt zajmują nowoczesne usługi i produkty medyczne. Do tej pory niemały dorobek polskich firm na tym polu był szerzej nieznany w Danii. Biuro Handlowe PAIH w Kopenhadze zamierza to zmienić.

OdenseAktywne wsparcie internacjonalizacji polskich producentów technologii medycznych jest jednym z naszych priorytetów - powiedział Łukasz Szymaszek, Kierownik Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze. - W kontekście trwającego w Danii projektu budowy sieci 16 superszpitali o wartości ok. 6 mld EUR oraz inwestycji w nowoczesne technologie, pozwalające ograniczyć liczbę hospitalizacji, to właściwy moment na wejście z rozwiązaniami telemedycznymi, które proponują polskie firmy - dodał Szymaszek.Dzięki wsparciu Biura Handlowego PAIH w Kopenhadze w dn. 9-11 października delegacja 5 polskich firm wzięła udział w konferencji pt. Week of Health and INNovation (WHINN) w Odense. Polscy przedsiębiorcy otrzymali do dyspozycji stoisko wystawiennicze, a także mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach networkingowych. WHINN to jedno z największych wydarzeń w Danii, w którym udział biorą innowacyjne firmy z branży technologii medycznych oraz przedstawiciele gmin, szpitali, dystrybutorów sprzętu medycznego i innych partnerów.


Odense


W misji organizowanej przez Biuro PAIH wzięły udział następujące firmy:

  • StethoMe - producent elektronicznego, bezprzewodowego stetoskopu do użytku domowego,
  • Nestmedic - producent urządzenia Pregnabit, telemedycznego KTG do badania dobrostanu płodu,
  • HealthUp - producent mobilnego spirometru telemedycznego,
  • SiDLY Care - producent systemu telemedycznego, pozwalającego na zdalny monitoring parametrów życiowych użytkownika opaski telemedycznej,
  • firma GRINN - oferująca konsulting technologiczny oraz rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy (IoT).

Firma Nestmedic została wyróżniona w konkursie dla startupów WHINN Pitchfire, a w nagrodę otrzymała bezpłatne usługi konsultingowe od najwyższej klasy kadry zarządzającej działającej w ramach elitarnej organizacji Connect Denmark.


OdensePolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij