Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 października 2018

Seminarium Biznesowe na Darze Młodzieży w Singapurze

Zagraniczne Biuro Handlowe w Singapurze zaprezentowało niestandardową akcję promującą polską gospodarkę morską. Dnia 9 października 2018 r. Port Singapurski w ramach Rejsu Niepodległości odwiedził polski żaglowiec "Dar Młodzieży", którego na nadbrzeżu Singapore Harbour Front przywitał osobiście Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Dar Młodzieży


Korzystając z tej niepowtarzalnej okazji Zagraniczne Biuro Handlowe zorganizowało w saloniku kapitańskim żaglowca seminarium biznesowe poświęcone branży morskiej - Business Maritime Seminar. Spotkanie poprzedził lunch z akcentem nautycznym przygotowanym przez polskich kucharzy pracujących na co dzień na statku.


Dar Młodzieży

Dar Młodzieży


Na seminarium prezentował się zarząd Portu w Gdańsku, zarząd Portu w Gdyni (oba porty przedstawiły m.in. możliwości inwestycyjne), firma zajmująca się diagnostyką prewencyjną statków wodnych - Info Marine oraz gość specjalny - Dr Andrzej Jasionowski, mieszkający od wielu lat w Singapurze polski architekt statków morskich a obecnie dyrektor w lokalnej firmie, który posiada wieloletnie doświadczenie w ustalaniu przyczyn wypadków i katastrof morskich (badał m.in. przyczyny zatonięcia MV Estonia, MV Napoleon Bonaparte, MV Rockness czy Deep Water Horizon).


Dar Młodzieży

Dar Młodzieży


Seminarium przyciągnęło liczną grupę przedstawicieli singapurskiej branży nautycznej, blisko 40 reprezentantów firm, w tym m.in. Maersk, Omo Energy, Allianz, Wallem Ship Managment Ltd, DNV GL Maritime, Eagle Ship Managment, TMC Marine czy The North of England P&I Association. Na spotkaniu pojawili się również byli kadeci "Daru Młodzieży", którzy obecnie jako specjaliści pracują w lokalnych singapurskich firmach w branży morskiej. Na zakończenie spotkania sam Komendant "Daru Młodzieży" Kpt. Rafał Szymański poświęcił swój czas i wspólnie z gośćmi seminaryjnymi w swoim saloniku kapitańskim przy kawie opowiadał o polskiej nadbałtyckiej branży morskiej.


Dar Młodzieży


Oficjalnym partnerem seminarium była gdyńska firma Info Marine, która w serwisie diagnostyki prewencyjnej statków morskich z sukcesem obsługuje klientów w Singapurze, ale i również innych krajach azjatyckich jak Hong Kong, poza tym Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz oczywiście Polska.


Dar Młodzieży


Polska Agencja Inwestycji i Handlu (Zagraniczne Biuro Handlowe w Singapurze) była współorganizatorem wydarzeń związanych z pobytem "Daru Młodzieży" w Singapurze. Pobyt polskiego żaglowca w Mieście Lwa na długo zapadnie w pamięć Singapurczykom.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij