Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
2 października 2018

BREXIT: Co powinien wiedzieć przedsiębiorca?

Wynik negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (UE), czyli tzw. brexitu, jest niepewny. Wielka Brytania jest dla Polski bardzo ważnym partnerem handlowym. Dlatego już teraz przedsiębiorcy prowadzący interesy z tym krajem powinni przygotować się na możliwe scenariusze. Załączona publikacja ma pomóc w przygotowaniach i pokazać możliwy wpływ brexitu na biznes.

BREXIT


30 marca 2019 r. Wielka Brytania opuści UE. Obecnie negocjowane są warunki tego "rozwodu". Chodzi o to, by przebiegł on w sposób uporządkowany, zapewniający pewność prawną oraz odpowiedni czas na przystosowanie do nowej sytuacji.

Jednak ze względu na trudności w negocjacjach możliwe jest również ich fiasko. Będzie to oznaczało "twardy" brexit, czyli wyjście bez uzgodnienia zasad.

Brexit wpłynie również na firmy, które bezpośrednio nie handlują z partnerami brytyjskimi, ale dostarczają wkładu (np. podzespołów) kontrahentom z UE handlującym z Wielką Brytanią. Brexit może oznaczać, że towary, które dziś są wwożone do lub wywożone z Wielkiej Brytanii w ramach swobodnego przepływu, będą podlegały takiej samej odprawie, jak w przypadku handlu z krajami spoza UE.

Poniższa publikacja ma pomóc w przygotowaniach i pokazać możliwy wpływ brexitu na biznes.


Załącznik:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij