Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 października 2018

Stoisko PAIH na targach podwykonawców ALIHANKINTA w Tampere

W dniach 25-27 września 2018 r. w fińskim Tampere odbyła się 30-ta edycja Targów Podwykonawców ALIHANKINTA. Kolejny rok przyniósł nową - większą - liczbę wystawców, jak też krajów uczestniczących w wydarzeniu. Wśród kilku pawilonów narodowych wyróżniało się stoisko Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zorganizowane przez Biuro PAIH w Helsinkach.

ALIHANKINTA20


Stoisko było miejscem wystawiania się 8 polskich firm podwykonawczych i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w ostatnim czasie właśnie w Finlandii widzi szanse na pozyskanie nowych inwestorów w ramach nowego prawa - cała Polska specjalną strefą ekonomiczną.


ALIHANKINTA6


Polskie stoisko zorganizowane przez Biuro PAIH w Helsinkach okazało się sporym sukcesem. Przede wszystkim wystawiające się na nim polskie firmy mogły zorientować się w potencjale fińskiego rynku, poznać jego charakter i nawiązać z pomocą Agencji pierwsze robocze kontakty z fińskimi partnerami. W czasie targów stoisko odwiedziły delegacje trzech polskich firm, które mimo rezygnacji z uczestniczenia w tegorocznej edycji targów, po wizycie na stoisku PAIH zadeklarowały chęć uczestniczenia w "Alihankinta" na stoisku organizowanym przez helsińskie Biuro Agencji w przyszłym roku.


ALIHANKINTA16


Niektóre spotkania polskich przedsiębiorców, prezentujących swoje firmy na stoisku PAIH z przedstawicielami firm fińskich już zaowocowały deklaracjami współpracy. Jedna z naszych firm zrezygnowała nawet z uczestnictwa w ostatnim dniu targów, ponieważ jej kierownictwo po spotkaniu zorganizowanym przez helsińskie Biuro PAIH zaproszone zostało do odwiedzenia siedziby fińskiej firmy zainteresowanej współpracą. Znaczenie uczestnictwa Polski w Targach ALIHANKINTA podkreśliła wizyta Ambasadora RP w Finlandii, pana dr Jarosława Suchoplesa, który rozmawiał z polskimi przedsiębiorcami o tym, czego potrzebują, by jak najlepiej wykorzystać szanse oferowane przez fiński rynek usług podwykonawczych.


lALIHANKINTA22_art800


Drugiego dnia targów odbyły się polsko - fińskie rozmowy bilateralne, w których uczestniczyli Ambasador Jarosław Suchoples, Kierownik ZBH w Helsinkach Tomasz Orłowicz, Paweł Lulewicz Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Konsul Honorowy RP w Tampere i Antti Eskelinen - Prezes Izby Gospodarczej Tampere.


ALIHANKINTA1


Trzeciego dnia targów odbyło się seminarium poświęcone Polsce jako atrakcyjnemu partnerowi gospodarczemu, zorganizowanemu przez Biuro PAIH w Helsinkach w czasie targów. Warto też zauważyć, że stoisko PAIH odwiedzili ambasador Danii i ambasador Włoch wraz z Szefem Biura w Sztokholmie, Włoskiej Agencji Handlu (Italian Trade Agency - ITA).


ALIHANKINTA17


Targi Podwykonawców "Alihankinta" skierowane są do firm poszukujących podwykonawców komponentów dla przemysłu elektromaszynowego, metalowego, obróbki tworzyw sztucznych, energetyki, ciepłownictwa. Wystawcy prezentują własne rozwiązania, wyroby i usługi. W tegorocznej edycji w targach wzięło ponad 1000 wystawców z 20 krajów świata.


ALIHANKINTA13


Biznes nie działa efektywnie bez bezpośrednich kontaktów pomiędzy ludźmi. Takie targi jak "Alihankinta", to miejsce, w którym spotykają się ludzie, którzy wiedzą jak połączyć popyt z podażą. Dla wielu przedsiębiorców z krajów nordyckich Targi Podwykonawców w Tampere, to trzy najważniejsze dni w roku. Przybyli do Finlandii polscy wystawcy przekonali się, że wspólne polsko-fińskie projekty mogą nie tylko dotyczyć lokalnego rynku w Finlandii, ale stać się też odskocznią do zawierania kontraktów w innych państwach europejskich, a nawet na innych kontynentach.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij