Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 września 2018

Nuctech Warsaw otwiera zakład produkcyjno - biurowy w Kobyłce

W podwarszawskiej Kobyłce ruszył zakład chińskiej firmy Nuctech Co. Ltd. Inwestycja, o wartości około 40 mln złotych pozwoli firmie na prowadzenie w Polsce działań badawczo - rozwojowych oraz na podwojenie produkcji.

Nuctech Co. Ltd. to dostawca zaawansowanych systemów kontroli bezpieczeństwa dla służb celnych, lotnisk, portów. Zakład produkcyjno - biurowy w Kobyłce pod Warszawą jest jedynym obiektem tego typu, jakim dysponuje Nuctech w Europie i czwartym na świecie - po centrali w Chinach i fabrykach w Dubaju i Brazylii. PAIH współpracuje z Nuctech od blisku dwóch dekad, a wspólne działania nad fabryką w Kobyłce trwają od 2014 roku, czyli od samego początku implementacji inwestycji. 

– Inwestycja Nuctech jest dowodem na to, że chińskie bezpośrednie inwestycje w Polsce nabierają tempa i realnego kształtu. Chińskie przedsiębiorstwa międzynarodowe wybierają Europę Środkowo-Wschodnią jako strategiczną lokalizację dla długofalowych inwestycji, a Polska ma szansę stać się liderem regionu również w tym obszarze –komentuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała Nuctech w implementacji projektu w Polsce.


Aktualnie polska Agencja Inwestycji i Handlu prowadzi 14 projektów inwestycyjnych z chińskim kapitałem, który łączna wartość wynosi 912 mln euro. Inwestorzy Chińscy planują stworzyć w ramach projektów ponad 3,1 tys. nowych miejsc pracy.


W zakładzie, który będzie miał powierzchnię 6 000 m2 firma prowadzić będzie działania badawczo – rozwojowe, a także rozpocznie produkcję skanerów bagażowych i systemów rentgenowskich przeznaczonych do kontrolowania ładunków cargo. Są wśród nich skanery mobilne, kolejowe i stacjonarne, wykorzystujące najnowszą technologię skanowania opartą na tomografii komputerowej (systemy kontroli CT).

KSenger_Nuctech2


Rynek polski, bardzo ważny dla Nuctech, jest jednym z kilkunastu w Europie, na które dostarczane są urządzenia wyprodukowane w zakładzie w Kobyłce. Warunki panujące w nowym budynku umożliwią produkcję również nowych typów urządzeń, których produkcja w poprzednim zakładzie była niemożliwa.


– Inwestycja w Kobyłce ma kluczowe znaczenie dla globalnej strategii rozwoju firmy Nuctech. Nowa fabryka zwiększa nasz potencjał produkcyjny i badawczo-rozwojowy oraz umożliwia transfer unikatowych i najbardziej zaawansowanych technologii do Polski. Od 14 lat nieprzerwanie rozwijamy tu naszą działalność i uważamy, że nowy zakład to doskonała baza dla dalszego rozwoju w Europie. Cieszymy się, że możemy otworzyć naszą nową fabrykę o wartości 40 mln zł w Kobyłce i jako inwestor mamy nadzieję przyczynić się do wzrostu gospodarczego tego regionu. – powiedział prof. Chen Zhiqiang, President and Chairman of Nuctech Company Limited.


Budowa zakładu w Kobyłce promuje szeroko rozumianą międzynarodową współpracę gospodarczą i wiąże się z transferowi zaawansowanych technologii i know how do Polski. Co więcej, inwestycja przyczyni się także do stworzenia nowych miejsc pracy dla utalentowanych inżynierów i stworzy możliwości rozwoju zawodowego obecnej i przyszłej kadry technicznej firmy Nuctech poprzez intensywne szkolenia w Chinach.

Nuctech_ceremonia1


***


Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. (Nuctech Warsaw) należy do chińskiego przedsiębiorstwa technologicznego Nuctech Co. Ltd., wywodzącego się z Uniwersytetu Tsinghua. W Polsce firma, zatrudniająca aktualnie ponad 90 pracowników, od wielu lat odnotowuje stabilny wzrost i rozwija swoją działalność.


Na polskich drogowych i kolejowych przejściach na wschodniej granicy kraju, w portach morskich oraz na lotniskach pracują łącznie 23 skanery firmy Nuctech, w tym największy w Europie skaner pociągów towarowych w Terespolu, umożliwiający jednoczesne skanowanie na trzech torach.

Nuctech_fabryka

Zakład producyjno - biurowy Nuctech w Kobyłce koło Warszawy 

x (x)
 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij