Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
  • fb
  • yt
  • tw
Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 września 2018

Nowy inwestor w Bełchatowie

Producent opakowań z tektury falistej DS Smith wybuduje fabrykę w Bełchatowie. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł. Pracę w zakładzie znajdzie ok. 200 osób. Inwestycję wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. – Wykonujemy ogromną pracę nad wzrostem atrakcyjności lokalizacji, które do tej pory nie były pierwszym wyborem inwestorów zagranicznych. Zaczynamy widzieć jej efekty, ponieważ przedsiębiorstwa międzynarodowe decydują się w tym roku także na mniej tradycyjne lokalizacje. Mamy nadzieję, że inwestycja DS. Smith będzie kolejnym krokiem w tym kierunku i zainteresowanie inwestowaniem w centralnej Polsce będzie jeszcze większe – zaznacza Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH.

Należąca do międzynarodowego koncernu DS Smith Polska Sp. z o.o. zbuduje zakład przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie (woj. łódzkie). Fabryka będzie miała powierzchnię 3,5 tys. mkw. Produkcja ma ruszyć w drugiej połowie 2020 roku. W Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości tekturowe opakowania, przeznaczone do szybkiego obrotu (FMCG), przemysłowo-transportowe oraz spersonalizowane opakowania ochronne.

W poszukiwaniu działki pod nowy zakład inwestora wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. – Od samego początku poszukiwań byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni dwiema rzeczami: doskonałym położeniem działki pod względem logistycznym, terenem, który bardzo odpowiada naszym wymogom, jeśli chodzi o budowę fabryki, ale przede wszystkim podejściem władz miasta. Spotkaliśmy się z życzliwością i zrozumieniem, które zadecydowały o ulokowaniu inwestycji właśnie tu – podkreśla prezes Krzysztof Sadowski. – Należy również podkreślić duże zaangażowanie pracowników PAIH  w projekt znalezienia i wyboru ziemi pod tę inwestycję. Praktycznie każda z wizyt weryfikujących poszczególne lokalizacje pod kątem spełnienia naszych wymagań dot. wybudowania nowej fabryki odbywała się przy ich pomocy i osobistym udziale w spotkaniach – dodaje Konrad Brzezowski, Dyrektor Techniczny DS Smith Polska i Kraje Bałtyckie.

W Bełchatowie DS Smith Polska planuje zatrudnić dwieście osób. Dodatkowych sto powinno znaleźć pracę u jej kontrahentów, czyli firm transportowych, sprzątających czy ochroniarskich. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych. Zdecydowana większość pracowników rekrutowana będzie w Bełchatowie. – Nie oczekujemy doświadczenia w pracy przy opakowaniach tekturowych. Mamy dobrze rozwinięty system szkoleń, więc nie będziemy wymagać specjalistycznej wiedzy – mówi prezes.

6 września inwestor podpisał akt sprzedaży działki. DS Smith to kolejna firma, która inwestuje w strefach inwestycyjnych przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Łączna wartość wszystkich projektów wynosi ok. 290 mln zł. W sześciu firmach ma być zatrudnionych będzie ok. 360 osób.

ds_smith_belchatow

***

DS Smith Polska wchodzi w skład międzynarodowego koncernu DS Smith Plc, który łącznie ma blisko 28,5 tys. pracowników w 37 krajach. W Polsce firma działa od 1971 roku. W fabrykach i centrach usługowych w pięciu miastach, m.in. Kielcach i Kutnie, zatrudnia 1250 osób.

***

Bełchatów ma ponad 150 ha terenów inwestycyjnych (miejskich i prywatnych). Całe miasto jest pokryte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W  strefach przemysłowych jest łącznie 36,3 ha, z czego 11 ha zostało wprowadzonych do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działki są uzbrojone w kanalizację sanitarą i deszczową, jest również sieć wodociągowa i oświetlenie. W przyszłym roku doprowadzona zostanie sieć gazowa.


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij