Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 września 2018

Konferencja Destination Poland, Szczyt Pomorza i Regionu Turku, Targi morskie Navigate w Turku - 15-16 maja 2018

Współpraca między regionami oraz zachęty dla fińskich przedsiębiorców były tematami Szczytu Pomorza i Regionu Turku oraz gospodarczej konferencji "Destination Poland", która odbyła się w fińskim Turku.

Turku1


Wydarzenie było współorganizowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Helsinkach, World Trade Center Turku oraz Business Region Turku. Delegacje odwiedziły też międzynarodowe targi przemysłu stoczniowego i transportu wodnego Navigate 2018.


Turku3


Spotkania były okazją do prezentacji wzajemnych ofert i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Polska delegacja, której częścią byli przedstawiciele miasta Gdynia, Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozmawiała z władzami miasta Turku i Business Region Turku. Konferencję "Destination Poland", która odbyła się 15 maja, otworzyło wystąpienie Ambasadora RP w Finlandii dr. Jarosława Suchoplesa oraz wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki - Katarzyny Gruszeckiej - Spychały. Tomasz Orłowicz, kierownik Biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Helsinkach oraz Jari Rastas, Konsul Honorowy RP zaprezentowali Polskę jako wiarygodnego partnera biznesowego.
Spotkania przedstawicieli Pomorza i Regionu Turku w ramach konferencji Destination Poland, jak i targów morskich Navigate 2018, były świetną okazją do zacieśnienia relacji biznesowych i wymiany doświadczeń pomiędzy regionami. Widzimy, że fińscy przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem patrzą na polski rynek, który przyciąga potencjalnych partnerów licznymi zachętami inwestycyjnymi, jak też dużym rynkiem wewnętrznym - powiedział Tomasz Orłowicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Helsinkach.Z ramienia polskiej delegacji na zaproszenie Regionu Turku przyjechali: wiceprezydent miasta Gdynia Katarzyna Gruszecka-Spychała, Ambasador RP w Finlandii dr Jarosław Suchoples, Beata Szymanowska Pełnomocnik Zarządu Morskiego Portu Gdynia do Spraw Wdrażania Nowych Technologii, Igor Nagraba z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Ewelina Grochocka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Tomasz Zarzycki z Urzędu Miasta Gdyni.

Po seminarium miało miejsce spotkanie w ramach lunchu z Prezesem Parku Naukowego miasta Turku, który bardzo mocno wspiera Startupy, rozmawiano przede wszystkim na tematy dot. wymiany handlowej i wspierania małych firm w obu krajach.


Turku2


Na dwustronnych rozmowach polsko-fińskich z władzami miasta Turku i regionu, obecni ze strony fińskiej byli Wiceprezydent Turku, Przewodniczący Rady Regionu (Turku) Varsinais Suomi, Dyrektor ds. Międzynarodowych miasta Turku, Zastępca Szefa Portu w Turku, Przedstawiciel Turku Business Region i Konsul Honorowy RP w Turku.

Nastepnego dnia polska delegacja wraz z polskim ambasadorem i polskimi przedsiębiorcami odwiedziła Targi Morskie Navigate.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij