Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
14 sierpnia 2018

Specjalna Strefa Ekonomiczna - szansą dla polskich przedsiębiorstw!

Senegal jest bramą do przeszło 100 milionowego rynku ośmiu państw Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej ze wspólną walutą i strefą wolnego handlu. Doskonałe położenie geograficzne nie przyczyni się jednak do rozwoju kraju bez strategicznych inwestycji.

DISEZ_3D


W ramach zaadoptowanego programu rozwoju realizowane są kolejno projekty mające na celu zapewnić stały wzrost gospodarczy. Zaliczyć można do nich budowę nowego lotniska międzynarodowego, projekt City w Diamniadio czy właśnie utworzenie specjalnych stref ekonomicznych.

Specjalne strefy ekonomiczne znajdują się w bliskiej odległości od lotniska, planowanego nowego portu, nowo powstającego miasta Diamandio i 45 km od centrum Dakaru, gdzie można się dostać dzięki nowo powstałej autostradzie oraz nowej linii kolejowej łączącej lotnisko z centrum Dakaru.

Po ogromnym sukcesie pierwszego etapu, podczas którego oddano do użytku część specjalnej strefy ekonomicznej, rząd Senegalu przystąpił do realizacji drugiej fazy, gdzie do zagospodarowania jest 718 hektarów.


DISEZ_2-2


Zwolnienie z cła na urządzenia, technologie i niezbędne pół-produkty, całkowite zwolnienie z podatku dochodowego na okres 50 lat, to tylko niektóre warunki oferowane przez rząd Senegalu, by zachęcić zagranicznych inwestorów do zainstalowania się w specjalnej strefie ekonomicznej.

Warunkiem uzyskania akceptacji się firmy w tej strefie jest konieczność przeznaczenia na eksport około 50% produkcji.

Preferowane branże to:

  • przemysł agro-alimentacyjny,
  • materiały do konstrukcji i wykończeń.


Prezentacja, która jest do pobrania pozwoli poznać więcej szczegółów na temat tej specjalnej strefy. Na miejscu jest przedstawiciel ZBH, który chętnie pomoże w realizacji projektu.


Film instruktażowy:Załącznik:

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij