Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
18 lipca 2018

Zagraniczne Biuro Handlowe we Frankfurcie na targach branży kosmetycznej Cosmetica 2018

W dniach 23-24 czerwca 2018 r. we Frankfurcie nad Menem odbyły się targi branży kosmetycznej Cosmetica 2018. Organizowane od 30 lat targi kosmetyczne należą do jednych z największych w Europie.

Cosmetica2018


W tym roku na powierzchni 17.500 m² wystawiło się ponad 650 firm, które prezentowały najnowsze trendy w dziedzinie kosmetyki, medycyny estetycznej i pielęgnacji ciała. W ramach wsparcia dla polskiej branży kosmetycznej, Zagraniczne Biuro Handlowe we Frankfurcie nad Menem zorganizowało stoisko wystawowe, do udziału, w którym zaproszone zostały firmy PAESE, SEBORADIN, OCEANIC oraz BIELENDA.


Cosmetica2018


Wystawcy z Polski przedstawili szeroką gamę produktów. Firma Bielenda przedstawiła kosmetyki naturalne, przeznaczone do pielęgnacji twarzy i ciała dedykowane klientom indywidualnym, jak również profesjonalistom w salonach SPA & Wellness, a firma Seboradin zaprezentowała preparaty lecznicze zapobiegające wypadaniu włosów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również firma Oceanic, która na rynku niemieckim obecna jest z marką Long4Lashes oferującą unikalną linią produktów stymulujących wzrost włosów, paznokci i rzęs. Odwiedzający targi z dużym entuzjazmem odnosili się także do ekspozycji firmy PAESE, która zaprezentowała całą paletę kosmetyków do makijażu - m.in. cieni do powiek, tuszy, pudrów, róży i podkładów. Panie odwiedzające polskie stoisko mogły wypróbować produkty firmy PAESE robiąc sobie próbny makijaż.


Cosmetica2018
Przedstawicielki kosmetyków PEASE: Marzena Flaga i Iwona Gunia


Duże zainteresowanie polskimi kosmetykami przykuło także uwagę niemieckiego jury odbywającego się na targach konkurs wizażu. Po zakończonych zawodach, główny sędzia konkursu - znany na całym świecie wizażysta gwiazd - Ivan Seputera, postanowił wykonać kilka makijaży używając do tego celu polskich kosmetyków marki PAESE. Silna reprezentacja polskiej branży kosmetycznej została doceniona także przez odwiedzających targi. Dzięki licznym spotkaniom biznesowym i rozmowom na polskim stoisku, przedstawiciele polskich firm oraz ZBH Frankfurt nawiązali liczne kontakty handlowe.


Cosmetica2018
Kierownik ZBH Frankfurt razem z gośćmi na stoisku: zwyciężczyniami konkursu wizażystek oraz głównym sędzią - Ivanem Sepaturą


Dopełnieniem imprezy było pojawienie się na stoisku PAIH polskiej telewizji polonijnej PepeTV. Relację z targów kosmetycznych Cosmetica 2018 wyemitowana została w telewizji TVP Polonia.

Materiał w TVP Polonia, program "Kierunek Zachód" temat trzeci, czas 6:43:


Tegoroczny udział polskich firm w stoisku PAIH na targach Cosmetica 2018 należy zaliczyć do bardzo udanych. Wysoka jakość oraz szeroka paleta produktów wzbudziły zainteresowanie profesjonalistów i klientów indywidualnych. Wierzymy, że zbudowany przy tej okazji pozytywny wizerunek polskich kosmetyków pozwoli wykorzystać potencjał branży i przełoży się na silną obecność polskich marek na niemieckim rynku.


Cosmetica2018Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij