Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 lipca 2018

PAIH wsparła powstanie globalnego centrum B+R Johnson & Johnson

Obecna od niemal 30 lat w Polsce, Johnson & Johnson Poland sp. z o.o. otworzyła w Warszawie pierwsze w historii firmy naukowo-badawcze centrum doskonałości sektora konsumenckiego. Do końca 2019 roku pracę znajdzie tam 90 osób, docelowo inwestor planuje zatrudnić 120. Kompleksowe doradztwo lokalizacyjne inwestorowi zapewniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

W Globalnym Centrum Badań i Rozwoju Biomedycznej Informacji Sektora Konsumenckiego (CoBIC) zatrudnienie znajdą eksperci ze świata biznesu, nauki i analizy danych. Ich praca będzie koncentrować się na rozwoju, rejestracji i wprowadzaniu do sprzedaży nowych produktów z segmentu zdrowia i higieny osobistej Johnson & Johnson na całym świecie. CoBIC zapewni wsparcie w obszarach regulacji, operacji klinicznych, laboratoryjnych systemów informacyjnych oraz spraw medycznych. Placówka będzie ważnym punktem kontaktowym dla wszystkich oddziałów firmy na całym świecie.


W uroczystości otwarcia CoBIC uczestniczył m.in. prezes Tomasz Pisula


- Polska ma ogromną pulę niezwykle utalentowanych pracowników i jest miejscem, w którym nieustannie rozwija się innowacje - powiedział Frank Konings, dyrektor operacyjny Johnson & Johnson Consumer Inc. - Inaugurując CoBIC, chcemy stać się integralną częścią podmiotów rozwijających naukowy potencjał Polski i tworzyć większą wartość dla tych, którym służymy na całym świecie - dodał.

Za opracowanie strategii i działanie CoBIC odpowiada Jean-François Porracchia, poprzedni szef ośrodka badawczo-rozwojowego firmy w Val de Reuil we Francji, który w Johnson & Johnson pracuje od 19 lat. On i jego zespół byli silnie wspierani przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która zapewniła profesjonalne doradztwo lokalizacyjne na wszystkich etapach procesu decyzyjnego i ułatwiła akomodację Johnson & Johnson Consumer w Warszawie.

- Inwestycja Johnson & Johnson dowodzi, że innowacyjne projekty o strategicznym znaczeniu można z sukcesem realizować w Polsce. Mamy bardzo dobrze wykształconych ludzi, którym chce się pracować i tworzyć wartość dodaną dla polskiej gospodarki - powiedział Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jak zauważył, sektor nowoczesnych usług (BSS) zatrudnia 280 tys. osób, a ponad 36 tys. pracuje w centrach o charakterze badawczo-rozwojowym. - Z kolei nasza agencja obsługuje 18 projektów inwestycyjnych B+R, które mogą stworzyć ponad 1,3 tys. miejsc pracy - dodał.

Johnson & Johnson Poland sp. z o.o. należy do grupy Johnson & Johnson Consumer Inc. (Johnson and Johnson, PAIH)


Symbolicznego przecięcia wstęgi i zainaugurowania działalności CoBIC dokonali Frank Konings, dyrektor operacyjny Johnson & Johnson Consumer Inc.  i wiceprezes w tym dziale - Steve Raven

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij