Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 lipca 2018

Wrocławski Park Technologiczny nawiązuje współpracę z irańskim Pardis Technology Park

Przedstawiciele Wrocławskiego Parku Technologicznego (WPT) zawarli porozumienie o współpracy (MoU) z Pardis Technology Park w Iranie. Strony w rozmowach wsparli eksperci z teherańskiego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

Podpisanie dokumentu odbyło się podczas wystawy INOTEX 2018 (Innovative Technologies Exhibition), organizowanej od 6 lat przez Pardis Technology Park. Jak zauważa Jarosław Kaczyński, kierownik biura handlowego PAIH, Pardis Technology Park jest największym i najstarszym parkiem technologicznym w Iranie, działającym z ramienia Urzędu Wiceprezydenta Islamskiej Republiki Iranu w dziedzinie nanotechnologii, biotechnologii, robotyki, laboratoryjnej oraz IT/ICT. Dodaje, że sektor farmaceutyczny, to jeden z obszarów, w których Polska i Iran mają największe szanse na zwiększenie wolumenu wymiany handlowej.Delegację WPT tworzyli: wiceprezes zarządu WPT Marek Winkowski, dyrektor ds. komercjalizacji i rozwoju Sylwia Wójtowicz, pełnomocnik ds. współpracy międzynarodowej Bartłomiej Ostrowski


- Podpisanie MoU jest pozytywnym sygnałem dla rozwoju relacji Pardis z Polską, które zostały nawiązane w pierwszej połowie 2017 roku, kiedy to park rozpoczął korespondencję z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju - mówi Kaczyński. Jak wyjaśnia, pod koniec zeszłego roku, przy wsparciu biura handlowego w Teheranie dyrektor Pardis Technology Park/INOTEX odwiedził Wrocławski Park Technologiczny (WPT).

Szef przedstawicielstwa Agencji podkreśla, że podczas rozmów i spotkań delegacji WPT w Iranie w dniach 5-8 lipca obie strony podkreślały potencjał i możliwości, jakie niesie za sobą współpraca między parkami.

Kaczyński przypomina, że w maju tego roku pracownicy biura PAIH w Teheranie spotkali się z przedstawicielami prowincji Fars, która jest bardzo zainteresowana współpracą z polskimi firmami.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij