Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
26 czerwca 2018

BSS Index: Informacje o inwestycjach z sektora BSS na wyciągniecie ręki

We współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) fundacja Pro Progressio uruchomiła BSS Index - platformę internetową dostarczającą informacje o liczbie inwestycji z sektora usług dla biznesu w Polsce. Dane aktualizowane są na bieżąco.

  • BSS Index obrazuje liczbę inwestycji typu BSS (Business Support Services) w polskich miastach. Strona jest zarządzana przez Fundację Pro Progressio, a dane dotyczące inwestycji sektora nowoczesnych usług dla biznesu pochodzą z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, urzędów miast oraz Agencji Rozwoju Regionalnego

  • Korzystanie z BSS Index jest bezpłatne oraz ogólnodostępne w polskiej i angielskiej wersji językowej.

  • Dane aktualizowane są na bieżąco, do 10 dnia każdego miesiąca. Lista miast w BSS Index jest stale powiększana, po sprawdzeniu danych

  • Link do platformy BSS Index

Od ponad 15 lat polski sektor usług dla biznesu (BSS), w ramach którego możemy zdefiniować inwestycje typu BPO (Business Processing Operation), Call Contact Center, SSC (Shared Services Centres), IT, B+R oraz KPO (Knowledge Process Outsourcing), stale rośnie. Dziś jest to jeden z najszybciej ewoluujących sektorów polskiej gospodarki.

Inicjatorzy BSS Index, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Pro Progressio od lat angażują się zarówno w rozwój tej branży, jak i analizują dynamiczną ekspansję sektora usług nowoczesnych w Polsce. – Zyskaliśmy pozycję regionalnego lidera, pod względem zarówno liczby centrów, jak i wolumenu zatrudnienia w branży. Sektor daje zatrudnienie prawie 280 tysiącom osób, a dynamika wzrostu rok do roku nieustannie utrzymuje dwucyfrowy poziom. W całej Polsce znajduje się już niemal 1250 centrów BSS i w każdym miesiącu przybywają kolejne – zaznacza wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.

– W Pro Progressio realizujemy szereg projektów mających na celu mapowanie sektora BSS w Polsce – mówi prezes Fundacji Pro Progressio, Wiktor Doktór. Zarządzana przez niego fundacja od wielu lat otrzymuje zapytania dotyczące liczby projektów BSS w Polsce, jednak rynek nie oferował kompleksowego źródła takich informacji. – Mimo różnych opracowań i raportów, które do tej pory pojawiały się na rynku, wciąż brakowało jednego prostego i przejrzystego systemu obrazującego liczbę centrów BSS. Dlatego, po opublikowaniu naszych raportów Focus On oraz stworzeniu platformy Best2Invest.org postanowiliśmy zrobić kolejny krok i uruchomić BSSIndex.com. Po zaledwie kilku dniach działania nasze wspólne narzędzie cieszy się sporą popularnością – tłumaczy, Doktór zaznacza, że bardzo ważne dla powodzenia projektu było zaangażowanie się „silnych i wiarygodnych” partnerów, takich jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak działa BSSIndex.com? Platforma zasilana danymi dotyczącymi projektów inwestycyjnych z sektora BSS, których obsługę zakończyła już PAIH. – Rocznie powstaje w Polsce ok. 50 nowych centrów BSS, a połowa z nich to inwestycje obsłużone przez PAIH – wyjaśnia wiceszef Agencji, Krzysztof Senger. – W połowie czerwca mamy już 57 aktywnych projektów z tej branży, liczymy, że podobnie jak przed rokiem, uda nam się zamknąć ponad 20 – tłumaczy Senger. Źródłami informacji są również inwestorzy oraz regionalne Centra Obsługi Inwestora. – Wzbogacamy ją także o dane własne pochodzące od członków Klubu Pro Progressio oraz firm, z którymi na co dzień współpracujemy – dodaje Doktór.

Jak wyjaśnia szef Pro Progressio „czytelne i dynamiczne” wykresy dotyczące konkretnych miast i województw są dostępne za darmo dla każdego użytkownika platformy w języku polskim, jak i angielskim. – Administratorzy strony aktualizują ją na bieżąco, w związku z tym BSS Index pozwala w każdej chwili prześledzić stan nowych inwestycji BSS w Polsce. Mamy nadzieję, że BSS Index jest źródłem informacji dla wielu zainteresowanych – mówi szef Pro Progressio, Wiktor Doktór. Jak podkreślają inicjatorzy projektu, inwestorzy to tylko jedna z grup docelowych projektu. BSSIndex.com może pobudzać zdrową konkurencję o inwestora wśród władz lokalnych. (PAIH/ ProProgressio)

Zapraszamy do korzystania z www.bssindex.com

BSS_Index_LOGO_FINAL

 

 

 

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij