Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
20 czerwca 2018

20 czerwca rusza czwarta edycja Polish Tech Day w Londynie

W londyńskiej siedzibie Google odbędzie się 4. edycja Polish Tech Day. Największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie zgromadzi innowacyjne startupy i przedsiębiorstwa sektora technologicznego z Polski i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie jest organizowane przez PlugIn, think tank założony przez dwóch Polaków w Londynie.

Wydarzenie to zbiega się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też motywem przewodnim Polish Tech Day w tym roku jest pojęcie WOLNOŚCI i TECHNOLOGII. Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy wpływu nowych technologii na społeczeństwa, oraz znaczenie wolności w kształtowaniu i rozwoju technologii w dzisiejszych czasach.

W tegorocznych panelach dyskusyjnych wezmą udział liderzy najgorętszych polskich firm technologicznych podbijających światowy rynek. W imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne startupy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje szukające interesujących partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Nie zabraknie również polskiego sektora publicznego i pozarządowego (Startup Poland, Ambasador Polski w Londynie Arkady Rzegocki, przedstawicielstwo brytyjskiej ambasady w Polsce).


- Jak sztuczna inteligencja i automatyzacja wpłynie na rynek pracy w najbliższych latach? Jak przygotować biznes na przeprowadzkę do Zjednoczonego Królestwa? Czy w dzisiejszych czasach faktycznie możemy mówić o wolności przepływu kapitału? - To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie czwartej edycji Polish Tech Days - mówi Jakub Roszyk, jeden z organizatorów Polish Tech Day.

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne, które porównają zagadnienia z obszaru technologii z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii. W jednym z nich Dr Aleksandra Przegalińska, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji która na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology, poruszy kwestię wpływu nowych technologii na kształtowanie rynku pracy. Omówiona zostanie również rola wolności i jej wymiar: przykładowo, czy sztuczna inteligencja powinna posiadać prawa obywatelskie, oraz gdzie powinna znajdować się granica moralna w wyznaczaniu tego rodzaju praw i przywilejów.

Wszystkie tematy tegorocznych paneli będą koncentrować się na zagadnieniu wolności w różnych dziedzinach. Poruszone między innymi zostaną pojęcia wolności przemieszczania, wolności tworzenia czy wolności gospodarczej. Swój udział w panelach potwierdziły już takie firmy jak Linklaters, G1ANT czy Revolut, a do grona key speakers u boku Dr Przegalińskiej dołączą Sonia Wędrychowicz i dziennikarz telewizyjny Grzegorz Nawrocki.

Podczas Polish tech Day 2018 odbędzie się coroczny konkurs “Pitch To London”, prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, takich jak Wolves Summit, infoShare Startup Contest czy ABSL Startup Challenge. Uczestniczące start-upy będą rywalizować poprzez prezentacje przed jury złożonym z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów i ekspertów. Będzie to niepowtarzalna szansa aby zapoznać się z najgorętszymi polskimi startupami.

Udział w Polish Tech Day 2018 jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.com


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij