Infolinia: 800 800 120
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
20 czerwca 2018

20 czerwca rusza czwarta edycja Polish Tech Day w Londynie

W londyńskiej siedzibie Google odbędzie się 4. edycja Polish Tech Day. Największa zagraniczna impreza promująca polskie technologie zgromadzi innowacyjne startupy i przedsiębiorstwa sektora technologicznego z Polski i Wielkiej Brytanii. Wydarzenie jest organizowane przez PlugIn, think tank założony przez dwóch Polaków w Londynie.

Wydarzenie to zbiega się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też motywem przewodnim Polish Tech Day w tym roku jest pojęcie WOLNOŚCI i TECHNOLOGII. Podczas wydarzenia zostaną poruszone tematy wpływu nowych technologii na społeczeństwa, oraz znaczenie wolności w kształtowaniu i rozwoju technologii w dzisiejszych czasach.

W tegorocznych panelach dyskusyjnych wezmą udział liderzy najgorętszych polskich firm technologicznych podbijających światowy rynek. W imprezie udział biorą zarówno najbardziej aktywne startupy, kadra zarządzająca międzynarodowych korporacji, jak również brytyjskie organizacje szukające interesujących partnerów biznesowych oraz możliwości inwestycyjnych w Polsce. Nie zabraknie również polskiego sektora publicznego i pozarządowego (Startup Poland, Ambasador Polski w Londynie Arkady Rzegocki, przedstawicielstwo brytyjskiej ambasady w Polsce).


- Jak sztuczna inteligencja i automatyzacja wpłynie na rynek pracy w najbliższych latach? Jak przygotować biznes na przeprowadzkę do Zjednoczonego Królestwa? Czy w dzisiejszych czasach faktycznie możemy mówić o wolności przepływu kapitału? - To najważniejsze kwestie, jakie chcemy poruszyć w trakcie czwartej edycji Polish Tech Days - mówi Jakub Roszyk, jeden z organizatorów Polish Tech Day.

Główną częścią konferencji będą panele dyskusyjne, które porównają zagadnienia z obszaru technologii z perspektywy Polski oraz Wielkiej Brytanii. W jednym z nich Dr Aleksandra Przegalińska, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji która na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts Institute of Technology, poruszy kwestię wpływu nowych technologii na kształtowanie rynku pracy. Omówiona zostanie również rola wolności i jej wymiar: przykładowo, czy sztuczna inteligencja powinna posiadać prawa obywatelskie, oraz gdzie powinna znajdować się granica moralna w wyznaczaniu tego rodzaju praw i przywilejów.

Wszystkie tematy tegorocznych paneli będą koncentrować się na zagadnieniu wolności w różnych dziedzinach. Poruszone między innymi zostaną pojęcia wolności przemieszczania, wolności tworzenia czy wolności gospodarczej. Swój udział w panelach potwierdziły już takie firmy jak Linklaters, G1ANT czy Revolut, a do grona key speakers u boku Dr Przegalińskiej dołączą Sonia Wędrychowicz i dziennikarz telewizyjny Grzegorz Nawrocki.

Podczas Polish tech Day 2018 odbędzie się coroczny konkurs “Pitch To London”, prezentujący zwycięzców najbardziej prestiżowych konkursów dla start-upów w Polsce, takich jak Wolves Summit, infoShare Startup Contest czy ABSL Startup Challenge. Uczestniczące start-upy będą rywalizować poprzez prezentacje przed jury złożonym z brytyjskich i międzynarodowych inwestorów i ekspertów. Będzie to niepowtarzalna szansa aby zapoznać się z najgorętszymi polskimi startupami.

Udział w Polish Tech Day 2018 jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.polishtechday.comPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij