Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 czerwca 2018

PAIH otwiera biuro w Moskwie

Już w lipcu tego roku Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) uruchomi Zagraniczne Biuro Handlowe (ZBH) w Moskwie – poinformował wiceszef PAIH Wojciech Fedko. Współpracę z tamtejszym biznesem zainicjowało podpisanie memorandum o współpracy (MoU) z Roscongress Foundation, jedną z najważniejszych rosyjskich organizacji przygotowujących wydarzenia adresowane do biznesu.

W 2017 roku eksport do krajów Europy Środkowo-Wschodniej był wyższy niż rok wcześniej o 18,9%. Była to zasługa znacznego zdynamizowania sprzedaży nie tylko do Rosji (wzrost eksportu o 18,5%), ale także na rynki Białorusi i Ukrainy. - To milowy krok dla naszej obecności w Rosji. Nie wyobrażaliśmy sobie sprawnego funkcjonowania biura handlowego w Moskwie bez wsparcia Roscongress. Federacja Rosyjska znajduje się w pierwszej dziesiątce naszych głównych rynków zbytu, jednak potencjał na zwiększenie wartości wymiany jest jeszcze większy - pokazują to zeszłoroczne dane o kilkunastoprocentowym wzroście eksportu - mówił wiceprezes PAIH Wojciech Fedko, który podpisał MoU podczas Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Fedko przypomniał również, że w ramach realizacji programu promocji dwunastu polskich branż, PAIH organizuje stoiska narodowe na całym świecie, także w Rosji. - Od początku 2018 roku promujemy tutaj polski sektor biotechnologii i farmacji, budownictwo oraz maszyny dla górnictwa i przemysł lotniczy. Osobiście zajmę się kontaktem z tutejszymi firmami, żeby ułatwić polskim producentom wejście na ten duży, ale dość trudny rynek - powiedział Fedko.Jak wyjaśnił wiceprezes Fedko, głównym celem przedstawicielstwa Agencji w stolicy Rosji będzie poprawa dynamiki sprzedaży polskich dóbr i usług, ale też ułatwienie rodzimym przedsiębiorcom debiutu w roli inwestorów. Jednym z największych rosyjskich inwestorów w Polsce ostatnich lat jest spółka Luxoft, oferująca usługi rozwoju i wsparcia oprogramowania. Firma zatrudnia ponad 2000 osób w oddziałach w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

Podpisana przez PAIH umowa zakłada współpracę w zakresie organizacji i promowania wydarzeń biznesowych. Podobne porozumienia zawarły już takie kraje jak: USA, Finlandia, Izrael, Niemcy i Szwecja.

Roscongress Foundation powstała w 2007 roku. Celem organizacji jest wzmocnienie potencjału rosyjskiej gospodarki. (PAIH)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Newsletter, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 138.006.600,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Facebook Youtube Twitter Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij