Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
22 maja 2018

Hengst otwiera pierwszą fabrykę w Polsce

Producent systemów filtrowania dla motoryzacji, Hengst otworzył fabrykę w opolskim Gogolinie. Realizacja projektu została wsparta przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Zakład na Opolszczyźnie to pierwsze centrum produkcyjne tego inwestora w Polsce oraz szesnaste na świecie.

Hengst realizuje projekt ekspansji międzynarodowej swoich zakładów produkcyjnych w związku z rosnącym popytem klientów firmy na systemowe rozwiązania filtrowe. W planach firma ma również poniesienie dużych nakładów inwestycyjnych na realizację projektów badawczych i rozwojowych. W ciągu najbliższych pięciu lat niemiecki inwestor planuje stworzyć blisko 600 nowych miejsc pracy na czterech kontynentach.

Hengst2 

Najmłodszą fabryką w porfolio firmy jest polski zakład w Gogolinie, koło Opola, gdzie Hengst zamierza rozwijać produkcję modułów zarządzania płynami roboczymi dla motoryzacji. - Nowy zakład wytwórczy w Polsce stanowi dalsze, ważne rozwinięcie naszych mocy produkcyjnych rozmieszczonych na całym świecie - komentuje Jens Röttgering, właściciel i Prezes Zarządu Grupy Przedsiębiorstw Hengst. Pierwotnie przy realizacji zamówień dla firm motoryzacyjnych z całego świata pracować będzie 25 osób. Docelowo jednak liczba pracowników wzrosnąć ma 110 osób.

W realizacji projektów inwestora wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w procesie wyboru lokalizacji pod inwestycję oraz w rozmowach z władzami lokalnymi i Podstrefą Gliwicką Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach której działa fabryka Hengsta.

Hengst SE została założona w 1958 roku. Firma opracowuje i wytwarza produkty, systemy oraz rozwiązania służące do filtrowania i zarządzania płynami. Głównym klientem firmy jest sektor motoryzacyjny oraz producenci silników wykorzystywanych w innych maszynach. (PAIH)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij