Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
8 maja 2018

Polski drób oficjalnie dopuszczony w Singapurze

Singapurskie władze weterynaryjne (AVA) poinformowały dnia 20 kwietnia 2018 r. o zakończeniu procesu uzgodnień certyfikatu zdrowia dla polskiego mięsa drobiowego, eksportowanego do Singapuru oraz o udzieleniu zgody na eksport aż dla 6 polskich zakładów.

Drób


Zatwierdzenie wzoru certyfikatu zdrowia oraz wydanie pozwoleń eksportowych dla polskich producentów umożliwia fizyczny eksport drobiu z Polski do Miasta Lwa.

Polskie zakłady drobiarskie oficjalnie dopuszczone przez władze singapurskie do eksportu swoich wyrobów do Singapuru to:

  • Konspol,
  • Roldrob,
  • Superdrob,
  • Animex Foods,
  • Adros.


Powyższa informacja zbiegła się z szerokim udziałem polskich przedsiębiorców z branży spożywczej (w tym drobiarzy) w największych targach sektora spożywczego w Azji - Food & Hotel Asia 2018. Przedmiotowe targi odbywają się w Singapurze co dwa lata i przyciągają producentów i importerów żywności z całego świata, w tym z Polski. Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy Krajowa Izba Gospodarcza zrzeszyły pod swoim parasolem szereg polskich producentów chcących wejść na rynek singapurski.

Informacja o zielonym światle dla eksportu polskiego drobiu do Singapuru została przekazana polskim służbom weterynaryjnym w przeddzień wizyty w Singapurze Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jacka Boguckiego, któremu towarzyszył Główny Lekarz Weterynarii dr Paweł Niemczuk.

Do Zagranicznego Biura Handlowego w Singapurze już wpływają zapytania od importerów singapurskich, którzy z niecierpliwością oczekiwali na przedmiotową informację, uzależniając od niej dalsze rozmowy handlowe.

Singapur czeka na polskie wyroby drobiowe!Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij