Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
8 maja 2018

Wystartował konkurs „Grunt na medal” na najlepsze tereny inwestycyjne w gminach

Rozpoczyna się VIII edycja Ogólnopolskiego Konkurs „Grunt na medal”. O tytuł najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych i zainteresowanie globalnych graczy, rywalizować będą gminy z całej Polski. Jak wynika z doświadczeń poprzednich edycji ponad połowa zwycięzców zdobyła inwestorów. Zgłoszenia do konkursu do 4 czerwca przyjmują Regionalne Centra Obsługi Inwestora.

 

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora, inauguruje VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2018 promującego tereny kompleksowo przygotowane pod inwestycje produkcyjne. Tegoroczną edycję objęło patronatem Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Celem Konkursu, prowadzonego równolegle w szesnastu polskich województwach, jest wyłonienie i promocja najlepszych terenów pod inwestycje produkcyjne w każdym z nich. Organizatorzy poszukują najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego (tzw. greenfield), o powierzchni co najmniej 2 hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczony został pod projekt przemysłowy.

W rywalizacji o tytuł „Gruntu na medal” mogą wziąć udział wszystkie polskie gminy zgłaszając dowolną liczbę ofert, pod warunkiem, że nie są one objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej czy parkiem przemysłowym W szczególności, do udziału w Konkursie organizatorzy zapraszają: Starostów,  Prezydentów,  Burmistrzów, Wójtów wszystkich powiatów i gmin w Polsce.

Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji Laureaci Konkursu otrzymają niepowtarzalną szansę promocji swojej gminy, jako najlepszego miejsca lokalizacji dla inwestycji produkcyjnych. Wyróżnione w Konkursie działki otrzymują możliwość rekomendacji  inwestorom zagranicznym oraz używania logo „Grunt na medal” we wszystkich materiałach promocyjnych.

Co więcej, doświadczenie ubiegłych edycji ukazuje, że dobrze skrojona oferta oraz zwycięstwo w konkursie „Grunt na Medal” to przepustka do korzystnych kontraktów inwestycyjnych. Jak pokazują opinie i doświadczenie zwycięzców - jest to szczególnie istotne dla małych gmin, które łatwo przeoczyć na mapie Polski a posiadają duże możliwości inwestycyjne.

Zgłoszenia do 4 czerwca 2018 r. przyjmują regionalne Centra Obsługi Inwestora - Partnerzy PAIH.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 grudnia 2018 roku podczas konferencji z udziałem zwycięzców i zaproszonych gości.


Więcej informacji o konkursie udzielają:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij