Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 kwietnia 2018

Polski sukces na Hannover Messe 2018: Fintech SMEO wróci z targów z partnerami z całego świata

Polski fin-tech SMEO nawiązał perspektywiczne relacje biznesowe na trwających właśnie targach Hannover Messe. Firm, z która polski innowator podpisał umowę w Hanowerze jest producent opakowań - Multi-Tab. SMEO jest jednym z szesnastu polskich innowatorów, prezentowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii na Polskim Stoisku Narodowym na największych targach przemysłowych świata w Hanowerze.
 
W drugim dniu targów Hannover Messe, SMEO, który oferuje faktoring online małym i średnim przedsiębiorcom, zawarło umowę na kompleksowe finansowanie z firmą Multi-Tab zajmującą się produkcją oznakowania dla branży energetycznej. – Nawet 90-dniowe terminy płatności za wystawione faktury to realia z jakimi musi się dzisiaj mierzyć każdy przedsiębiorca. Dzięki faktoringowi jaki oferuje SMEO zablokowane środki w fakturach sprzedażowych będziemy mogli od razu przeznaczać na inwestycje, co z kolei pozwoli nam jeszcze dynamiczniej się rozwijać – mówi Adam Mrozowski, właściciel firmy Multi-Tab, która na Hannover Messe 2018 jest dzięki wsparciu Pomorskiego Brokera Eksportowego.
 
IMG_8308_Hannover_mPrmotion
 
- Nasz rdzeń biznesu to oczywiście sprzedaż usług faktoringowych, ale równolegle istotną jego częścią jest współpraca z innymi instytucjami finansowymi, ubezpieczeniowymi bądź sprzedającymi usługi dla przedsiębiorców, w szczególności firmy IT i technologiczne. Posiadamy gotowy model dla takich partnerów, którzy mogą sprzedawać usługi SMEO pod swoimi barwami, korzystając z naszego zaplecza technologicznego i obsługowego, bądź w drugim wariancie, gdzie korzystają również z naszego brandu - mówi prosto z Hannoveru - Michał Pawlik - współzałożyciel i prezes firmy SMEO.
 
Jak przekonuje Pawlik, rozwiązania firmy spotkały się z zainteresowaniem parterów z banku w Chile, którzy rozpoczęli w Hanowerze rozmowy o wejściu SMEO na tamtejszy rynek. - Jednocześnie zainicjowaliśmy rozmowy z Bułgarską Agencją Promocji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jak i z niemieckimi firmami IT dostarczającymi i integrującymi system obrotu elektronicznymi dokumentami, w tym fakturami klasy EDI - dodaje Michał Pawlik.
 
W Polskim Stoisku Narodowym na targach Hannover Messe prezentuje się łącznie szesnastu polskich innowatorów z takich sektorów, jak fin-tech, robotyka, automatyka, technologie przemysłowe, producentów dronów czy pojazdów elektrycznych - Rosnące zainteresowanie zaawansowanymi technologiami z Polski, które dostrzegliśmy na poprzednich targach Hannover Messe, skłoniło nas do zaprezentowania naszego kraju wyłącznie poprzez firmy innowacyjne – komentuje Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii współtworzą Polskie Stoisko Narodowe na Hannover Messe.
 
Partnerem Strategicznym Polskiego Stoiska Narodowego na Hannover Messe 2018 jest firma FAMUR.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij