Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
10 kwietnia 2018

Warszawa członkiem światowej ligi innowacyjnych miast Start Alliance

Warszawa wstąpiła do międzynarodowej sieci innowacyjnych miast Start Alliance. Oficjalne ogłoszenie współpracy odbyło się podczas tegorocznego Wolves Summit. Dzięki partnerstwu technologiczne firmy ze stolicy otrzymają wsparcie partnerów w planowaniu ekspansji zagranicznej oraz gromadzeniu kapitału. W zamian, zagraniczne firmy z miast członkowskich sieci uzyskają kompleksową obsługę biznesową w Warszawie. Punktem kontaktowym Start Alliance w Polsce jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Inicjatywa Start Alliance, zrzesza miejskich liderów innowacyjności z całego świata. Są wśród nich ośrodki takie jak: Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń, Szanghaj, Nowy Jork czy Tel Awiw. Instytucją, która wprowadziła Warszawę do tego elitarnego grona była  Berlin Partner - organizacja odpowiadająca za rozwój sieci Start Alliance. Stolicę reprezentują trzy instytucje które wspierają innowacyjność w Polsce: Polski Fundusz Rozwoju (PFR), Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Uroczysta inauguracja współpracy odbyła się w obecności ponad czterech tysięcy start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, uczestniczących w warszawskim kongresie Wolves Summit.
 
Start Alliance to inicjatywa miasta Berlina oraz organizacji Berlin Partner. Jej celem jest sieciowanie najbardziej innowacyjnych miast na świecie oraz tworzenie platformy do przepływu innowacyjnych firm. Firmy, zamiast konkurować ze sobą, otrzymują przestrzeń do nawiązywania współpracy i budowania nowych, międzynarodowych relacji. Wydarzenia oferowane w ramach Start Alliance dedykowane są tym przedsiębiorstwom, które mają za sobą fazę prototypowania i posiadają gotowy produkt na rodzimym rynku.
 
Oferta Start Alliance skierowana jest do innowacyjnych firm z rejonu Warszawy. Dołączenie stolicy Polski do sieci niesie ze sobą szereg korzyści dla przedsiębiorców. Dzięki współpracy łatwo nawiążą kontakt z zagranicznymi start-upami z miast partnerskich oraz potencjalnymi inwestorami. Wezmą też udział wwydarzeniach branżowych. Czeka na nich również a bezpłatna przestrzeń co-workingowa i doradztwo z zakresu podatków, prawa, kwestii kadrowych i migracyjnych w wybranych miastach partnerskich.
 
Podczas inauguracji współpracy, Paweł Borys, Prezes PFR powiedział: "Start Alliance jest dla Warszawy możliwością zaistnienia na globalnej mapie miast wysoce innowacyjnych. Zachęcam naszych przedsiębiorców, aby czerpali z zagranicznego potencjału, do którego mają teraz jeszcze bardziej ułatwiony dostęp".

Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która została punktem kontaktowym Start Alliance w Polsce  mówi o korzyściach z wejścia do sieci Start Alliance: "Ścisła współpraca ze środowiskiem technologicznym z całego świata to dla stołecznych firm technologicznych wielka szansa na rozwój i zbudowanie międzynarodowej rozpoznawalności. Na udziale w inicjatywie Start Alliance skorzysta i sama Warszawa, budując wizerunek innowacyjnej stolicy kraju".

StartAlliance_FOT_1_web

Uczestnictwo w sieci Start Alliance współfinansowane jest z funduszy unijnych, w ramach projektu Next Step Poland, który realizowany jest przez trzy inistytucje wchodzące w skład Grupy PFR – Polski Fundusz Rozwoju, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego głównym celem jest rozwój i podniesienie jakości ekosystemu innowacji w Polsce.)
 
Inicjatywa współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach IV. Osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie: 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Kontakt dla zainteersowanych firm:

http://www.startalliance.net/warsaw

Agnieszka Lewkowicz, adres e-mail: agnieszka.lewkowicz@paih.gov.pl

Patrycja Operacz, adres e-mail: patrycja.operacz@paih.gov.plPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij