Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 marca 2018

Globalny dostawca usług IT wchodzi do Polski

Jeden z wiodących dostawców usług IT, brytyjska firma Computacenter w sierpniu 2018 r. rozpocznie działalność w Poznaniu. Zatrudnienie w nowym biurze firmy ma znaleźć nawet 200 osób. Polska Agencja Inwestycji i Handlu doradzała spółce przy wyborze lokalizacji realizacji projektu.

Polska to najbardziej atrakcyjny kierunek lokowania inwestycji z sektora usług dla biznesu w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nad Wisłą mamy już ponad 1100 centrów BSS, podczas gdy przykładowo w Czechach jest ich cztery razy mniej, a na Słowacji zaledwie 65. Takie projekty stanowią również znaczny kawałek naszego tortu - w tamtym roku pomyślnie zamknęliśmy ich 26, a na ten moment obsługujemy 51. Poznań - obok Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Łodzi - należy do najsilniejszych ośrodków rozwoju BSS w Polsce – tłumaczy wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.
 
Poznań to najnowszy oddział Computacenter, niedawno firma uruchomiła również dwie nowe placówki w Ameryce Północnej. Łącznie sieć centrów obsługi klienta Computacenter składa się z 34 lokalizacji na całym świecie. Jak podkreśla inwestor, otwarcie przedstawicielstwa w stolicy Wielkopolski jest konsekwencją realizacji globalnej strategii rozwoju Computacenter. Według przedstawicieli firmy, nowe centrum obsługi zapewni jeszcze lepsze wsparcie dla jej międzynarodowych klientów. – Otwieramy nowe centrum w Poznaniu, ponieważ to idealna lokalizacja, umożliwiająca obsługę zarówno istniejących, jak i przyszłych klientów. Ta inwestycja to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi oraz otwarcie się na współpracę z nowymi międzynarodowymi podmiotami, aktywnymi na rynkach europejskich. Nowe poznańskie biuro pozwoli nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie, to również okazja dla naszej firmy do pozyskania nowych talentów – wyjaśnia Paul Anderson, Divisional Head, Group Managed Services. Placówka skoncentruje się na obsłudze klientów w języku niemieckim, którą zapewnią utalentowani pracownicy z Polski. Computacenter zaznacza, że mogą oni liczyć na ogromne możliwości rozwoju kariery.  
 
Informację o nowej inwestycji w Poznaniu z satysfakcją przyjęły władze lokalne – Decyzja Computacenter o rozwoju działalności w Poznaniu potwierdza, że inicjatywy wdrażane przez Miasto Poznań, takie jak promocja nauki języka niemieckiego, są potrzebne i dobrze odbierane przez inwestorów. Z przedstawicielami Computacenter spotkaliśmy się w listopadzie ubiegłego roku, zaprezentowaliśmy im potencjał inwestycyjny Poznania oraz możliwości wsparcia, które oferujemy na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dzięki firmom takim jak Computacenter, nasz rynek pracy staje się jeszcze bardziej atrakcyjny – mówi Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania.
 
Za przeprowadzenie procesu najmu powierzchni biurowej odpowiadała firma doradcza Nuvalu Polska.
 
O Computacenter
Computacenter to dostawca usług IT, oferujący wsparcie klientom i ich firmom w poruszaniu się po cyfrowym świecie. Firma doradza organizacjom w zakresie budowania strategii IT, wdraża odpowiednie rozwiązania technologiczne, optymalizuje wydajność i wspiera klientów w zarządzaniu infrastrukturą. Współpracuje z działami IT oraz ich szefami, by maksymalizować produktywność naszych klientów oraz wewnętrzny i zewnętrzny potencjał IT, budujący wartość ich biznesu.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij