Infolinia: 800 800 120
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
20 marca 2018

I Kenijsko-Polski Szczyt eZdrowia

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do czynnego udziału w I Polsko-Kenijskim Szczycie Zdrowia. Celem szczytu jest umożliwienie wymiany doświadczeń w obszarze regulacji i biznesu w zakresie wprowadzania telemedycyny i e-zdrowia do sektora opieki zdrowotnej. Współorganizatorami konferencji są Polska Federacja Szpitali oraz eMedica ltd.
Konferencja odbędzie się 20 marca 2018 roku w Windsor Country & Golf Club na obrzeżach Nairobi, w Kenii. Uczestnikami konferencji będą: przedstawiciele strony publicznej z Kenii i z Polski, przedsiębiorcy z branży ochrony zdrowia, kierownicy placówek medycznych, specjaliści IT i personel medyczny.
 
Wydarzenie to będzie podzielone na dwie części. Jedną z nich wypełnią dyskusje regulacyjne i prawne, a wypowiadać się będą przedstawiciele rządu zarówno z Polski jak i z Kenii. Współpraca w obszarze regulacji może być szczególnie ciekawa ze względu na toczące się w obu krajach prace nad: strategią e-zdrowia, wdrożeniem platform regionalnych czy wprowadzeniem rozwiązań telemedycznych na szerszą skalę. Druga część poświęcona będzie tematom biznesowym, w trakcie której zaprezentowane zostaną przykłady konkretnych wdrożeń, projektów i usług.  Konferencja będzie dobrym miejscem do nawiązywania owocnych kontaktów biznesowych.
 

 
eZdrowie jest jednym z ważniejszych priorytetów obecnego rządu kenijskiego jak również personalnym priorytetem nowo wybranego prezydenta Uhuru Kenyatty. Już teraz środowisko biznesowe w Kenii jest bardzo przyjazne różnym inicjatywom z zakresu eZdrowia, takimi jak telemedycyna, elektroniczna dokumentacja medyczna, szpitalne systemy informatyczne itd. Niemniej jednak wdrażanie istniejących planów oraz agendy rządowej jest wyzwaniem z powodu braku odpowiedniej ekspertyzy i narzędzi.

Z tej racji Polska może być bardzo interesującym partnerem dla Kenii, jako że sama właśnie przechodzi transformację w zakresie eZdrowia – nie tylko na szczeblu rządowym w celu wymiany doświadczeń regulacyjnych, lecz również na poziomie ustanowienia cennych relacji biznesowych między indywidualnymi przedsiębiorcami.

Z perspektywy regulacyjnej szczególnie interesujące mogą być następujące tematy: regulacje i strategia eZdrowia („soft law” i „hard law”  – Polska przyjęła regulacje w zakresie telemedycyny i outsourcingu danych medycznych w 2015 roku, Kenia obecnie pracuje nad tymi regulacjami), platformy regionalne, e-recepta, e-skierowanie, zastosowanie chmury publicznej, GDPR (EU General Data Protection Regulation);
 
Z punktu widzenia biznesowego i medycznego widzimy ogromny potencjał wykorzystania polskich technologii i doświadczenia w wielu inicjatywach e-zdrowia w Kenii. Wierzymy, że Polscy i Kenijscy przedsiębiorcy znajdą bardzo żyzny grunt dla implementacji swoich innowacyjnych rozwiązań telemedycznych. Poprzez proponowaną konferencję chcielibyśmy dotrzeć do obu stron aby zdały sobie sprawę z potencjału wzajemnej współpracy.

Udział w konferencji jest bezpłatny, prosimy o zgłaszanie swojej obecności do dnia 15.02.2018, Jude Wetangula: +254 722 863959; jude.wetangula@paih.gov.pl

Rejestracja możliwa również poprzez formularz dostępny tutaj

Zachęcamy do kontaktu z organizatorami wydarzenia:

 

Odwiedź stronę internetową wydarzenia
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij