Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
5 marca 2018

Bełchatów partnerem PAIH

Bełchatów dołącza do miast partnerskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). 5 marca wiceprezes Agencji Krzysztof Senger oraz prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska podpisali porozumienie o obustronnej współpracy, która przynieść ma miastu nowych inwestorów.

Nawiązana między PAIH a Bełchatowem współpraca skoncentrowana jest na promocji gospodarczej miasta oraz zwiększeniu jego szans na pozyskanie nowych projektów inwestycyjnych. W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne działania mające na celu profesjonalne przygotowanie miasta do pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych. PAIH będzie m.in. szkolił przedstawicieli Bełchatowa jak skutecznie przygotować oferty inwestycyjne, gromadzić i udzielać informacji gospodarczych, a także tworzyć i zarządzać bazami danych dotyczącymi gospodarki miasta.



Prezydent miasta Bełchatów Mariola Czechowska i wiceprezes PAIH, Krzysztof Senger podpisują umowę rozpoczynającą współpracę obu partnerów


Bełchatów to już 59 miasto prezydenckie, z którym Polska Agencja Inwestycji i Handlu Agencja podpisała porozumienie. PAIH współpracuje także z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Bełchatów położony jest w centrum Polski, przy ważnych szlakach komunikacyjnych, nieopodal portów lotniczych, co czyni je atrakcyjnym partnerem do rozwoju  projektów logistycznych, usługowych jak i produkcyjnych. Tradycyjnie kojarzone z energetyką, dziś miasto to staje się miejscem rozwoju zaawansowanej technologicznie produkcji. Bełchatów rozwija kompetencje w obszarze elektronicznym, dzięki przyciągnięciu azjatyckiego inwestora z tego sektora. W mieście działa również technikum o specjalizacji mechatronika, a także Centrum Kształcenia Praktycznego, gotowe do edukowania w wybranym wspólnie z inwestorem kierunku, w ramach klas patronackich.



Bełchatów to miasto młode, aż 86% mieszkańców to ludzie w wieku przed i produkcyjnym. Na terenie miasta działa Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, a rejon wyróżnia się brakiem zagrożeń powodowanych klęskami żywiołowymi. (PAIH/ Bełchatów)



Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij