Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 lutego 2018

BOOT Düsseldorf 2018

W styczniu, po raz kolejny odbyły się największe na świecie targi żeglarskie i sportów wodnych - BOOT Dusseldorf 2018. Nie zabrakło na nich także największych polskich producentów. Wsparcia promocyjnego udzieliła Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz ZBH Frankfurt.

Boot Duesseldorf1


Przez dziewięć kolejnych dni w kilkunastu halach wystawienniczych swoje produkty i usługi zaprezentowało blisko 2000 największych wystawców z całego świata. Byli wśród nich także najwięksi producenci z Polski, tacy jak Delphia Yachts, Parker, Waterbus i inni. Na targach nie zabrakło także stoiska Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, na którym zorganizowany został specjalny briefing dla prasy. Podczas prezentacji przedstawionej przez Michała Bąka i Sebastiana Nietupskiego z Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów, dziennikarze mogli zapoznać się z potencjałem polskiej branży jachtowej oraz uzyskać informację dotyczącą oferty krajowych producentów łodzi, części, wyposażenia oraz usług związanych z tym sektorem. Stoisko PAIH zostało zorganizowane w ramach programu "Promocji gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe". Agencja będzie wspierała polskich producentów także na targach w Holandii, Norwegii, USA, ZEA, Australii, Norwegii, Turcji, Rosji oraz w Chinach.


Boot Duesseldorf2


Branża jachtów i łodzi w Polsce staje się coraz silniejsza, a najwyższej jakości produkty stanowią coraz większą konkurencję dla zagranicznych marek. W Polsce produkuje się ok. 22.000 jachtów rocznie. Łodzie motorowe o długości 6-9 metrów są specjalnością krajowych producentów i zapewniają im drugie, po Stanach Zjednoczonych, miejsce na świecie. Niekwestionowanym liderem wśród odbiorców polskich jachtów i łodzi są Norwegowie. Tylko w 2016 r. zakupili oni polski sprzęt pływający o wartości 70 mln euro. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się odpowiednio Francuzi (łączna wartość eksportu w 2016 r. wyniosła 46 mln euro) oraz Niemcy (44 mln euro). Wartość polskiego eksportu jachtów w 2016 wyniósł blisko 350 mln Euro.


Boot Duesseldorf3


Więcej informacji na temat realizowanego programu dostępnych jest na stronie: yachts.trade.gov.pl.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij