Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 lutego 2018

Rolnictwo w wietnamskiej prowincji Hau Giang - szanse i możliwości inwestycyjne

26 stycznia Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Wietnamie wzięło udział w uroczystej prezentacji prowincji Hau Giang. Wydarzenie to miało na celu promocję możliwości inwestycyjnych w regionie oraz podpisanie MoU pomiędzy Indyjską Izbą Handlową a władzami prowincji.
Możliwości inwestycyjne szczególnie dotyczą sektora rolniczego, który może być bardzo atrakcyjny dla wielu polskich firm, które mają duże doświadczenie w branży. - Inną przykładową niszą polecaną przez nas na nawiązanie współpracy jest chociażby inwestycja w produkcję napojów alkoholowych - mówi kierownik ZBH  w Wietnamie, Piotr Harasimowicz.
 
 
Po zbliżających świętach Tết, Biuro PAIH w Ho Chi Minh City spotka się z odpowiednimi firmami, aby omówić możliwości współpracy i ocenić potencjał inwestycyjny.

Ekspert PAIH, Krzysztof Hajłasz, udzielił wywiadu dla lokalnej telewizji, odpowiadając na pytania o potencjalne ścieżki rozwoju dla prowincji Hau Giang.
 
 
Kilka słów o prowincji Hau Giang:

Hau Giang to prowincja w delcie Mekongu. Miasto Vi Thanh, prowincjonalne centrum administracyjne Hau Giang, znajduje się 220 km od miasta Ho Chi Minh, wzdłuż drogi krajowej i drogi wodnej na południowy zachód, 40 kilometrów od Can Tho. Północ prowincji Hau Giang graniczy z miastem Can Tho - centrum, które przyciąga zasoby delty Mekongu. Sąsiednią prowincją na południu jest Soc Trang, zachodnimi sąsiadującymi prowincjami są Kien Giang i Bac Lieu - jako jedna z trzech prowincji ma potencjał do akwakultury morskiej, rybołówstwa morskiego i turystyki. Wschód graniczy z prowincją Vinh Long i rzeką Hau ciągnącą się wzdłuż całej trasy z dużymi zasobami zaopatrzenia w wodę pitną, transport morski i materiały budowlane.
 
 
Przy populacji około 770 000 osób (w tym kobiety 51%), prowincja jest doskonałym źródłem siły roboczej, stanowiąc 71% całej populacji. Personel nauk technicznych, technologii i innych profesjonalnych urzędników i pracowników zasilających prowincję liczy ponad 10 000 osób. Wśród nich 5 000 osób ukończyło szkoły zawodowe, 2500 kolegia, a 2600 uniwersytety (absolwenci i doktoranci). Dzięki graniczeniu z miastem Can Tho - ekonomicznym, finansowym, naukowym i technicznym centrum Mekong Delta, infrastruktura techniczna i społeczno-gospodarcza prowincji Hau Giang jest bardzo sprzyjająca dla inwestorów.

Zapraszamy do kontaktu z ZBH w Ho Chi Minh City.


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij