Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 grudnia 2017

Polskie firmy na Belt and Road Brand Expo w Szanghaju

Aż 13 polskich firm z sektora spożywczego oraz bursztynniczego wzięło udział w pierwszej edycji targów Belt and Road Brand Expo w Szanghaju. W wydarzeniu, które trwało od 8 do 10 grudnia uczestniczyły delegacje przedsiębiorców z 28 krajów.

Belt & Road Brand Expo to targi towarów eksportowych z państw z całego świata organizowane w ramach wspierania chińskiego projektu Pasa i Szlaku. Ich celem jest zbudowanie platformy handlowej oraz zwiększenie dostępności do rynku chińskiego kolejnych grup produktowych, zwłaszcza z krajów znajdujących się na trasie szlaku, w tym Polski. 


Po formule promocji polskiego sektora eksportowego w ramach platformy współpracy krajów EŚW 16+1 inicjatywa Pasa i Szlaku daje doskonałą okazję do dalszych inicjatyw zwiększenia wolumenu polskiego eksportu do Chin. Polska jako jeden z niewielu krajów europejskich uczestniczy w obecnym wydarzeniu - komentuje Andrzej Juchniewicz, kierownik biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju.


Juchniewicz dodaje, że wartość polskiego rynku biżuterii z bursztynu wynosi ok. 200 mln euro, a ponad połowa produkcji jest sprzedawana za granicę - w dużej części do Chin. -  Polskie wyroby bursztynnicze od lat  furorę na tamtejszym rynku. Dlatego też na targach Belt and Road Expo w Szanghaju wystawia się aż osiem polskich firm z tego sektora - podkreśla.


Podczas targów odbył się roadshow produktów polskich producentów, a we współpracy z Beske International zorganizowane zostały warsztaty dotyczące eksportu produktów spożywczych do Chin.

Belt & Road Brand Expo obejmują takie branże jak:

  • żywność i napoje
  • lifestyle
  • turystyka i kultura
  • sport i zdrowie
  • inwestycje i handel

Organizatorzy Belt and Road Brand Expo zaprosili Polskę do uczestnictwa w sztandarowym wydarzeniu ogłoszonym przez prezydenta ChRL - China Import Expo, które odbędzie się 5-10 listopada 2018 r.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij