Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
28 listopada 2017

Jeszcze silniejsze relacje z indyjskim biznesem

Długoletnia współpraca Polski i Indii w sektorze wydobywczym jeszcze bardziej się pogłębia – podczas misji biznesowej do New Delhi dwie polskie firmy reprezentujące tę gałąź gospodarki podpisały listy intencyjne z indyjskimi partnerami. Z kolei PAIH sformalizowała współpracę z Federacją Indyjskich Izb Handlu i Przemysłu (FICCI - Federation of Indian Chambers of Commerce & Industry).

Polska jest największym odbiorcą indyjskich BIZ w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z państw Unii Europejskiej, które przyciąga najwięcej indyjskiego kapitału. Roczna wymiana handlowa wynosi 10.8 mld zł (2016 r.), a dynamika wzrostu sięga 25% r/r. Współpraca Polski i Indii w sektorze wydobywczym sięga czasów sprzed transformacji ustrojowej.

W trakcie współorganizowanej przez PAIH, MR i MSZ misji odbyło się Indyjsko-Polskie Forum Biznesowe, podczas którego przedstawiciele Polski i Indii potwierdzili możliwości dalszego rozwoju współpracy w branży urządzeń górniczych i wydobywczych. -  Polska i Indie mają sobie wiele do zaoferowania. Rynek indyjski to jeden z pięciu rynków perspektywicznych dla naszych eksporterów i inwestorów. Będziemy wspierać dalszy rozwój dwustronnej współpracy gospodarczej z Indiami wykorzystując dostępne środki budżetowe i unijne - powiedział wiceminister rozwoju Witold Słowik, który współprzewodniczył Piątej Sesji Komisji Wspólnej ds. Ekonomicznych Polska-Indie.

Wolę zacieśnienia relacji biznesowych w tym zakresie wyrażono także w listach intencyjnych podpisanych między Jastrzębską Spółką Węglową a Essar Steel India oraz między Przedsiębiorstwem Budowy Kopalń PeBeKa SA a Gayatri Projets Ltd. Oprócz przedsiębiorstw energetycznych, podczas misji polski biznes reprezentowali producenci żywności organicznej oraz rozwiązań w dziedzinie IT.

Na marginesie forum biznesowego PAIH i Federation of Indian Chambers of Commerce & Industry zawarły umowę o współpracy (MoU).

 

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij