Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
27 listopada 2017

PAIH inauguruje współpracę z prowincją Hunan

Podczas tegorocznego szczytu 16+1 wiceprezes PAIH Krzysztof Senger w imieniu Agencji zawarł umowę o strategicznym partnerstwie z chińską prowincją Hunan. - Przez ostanie lata Chiny umacniały swoją pozycję w portfelu Agencji - dzisiaj są jego kluczowym inwestorem z największą wartością BIZ wśród obsługiwanych przez nas projektów. Mam nadzieję, że dzięki umowie z prowincją Hunan będziemy mogli nad Wisłą realizować zaawansowane technologicznie inwestycje - zauważył wiceprezes.


Źródło: KPRM

Szczyt jest najważniejszym elementem konsultacji politycznych w ramach platformy współpracy Europy Środkowo-Wschodniej i Chin, tzw. 16+1. Przewodnim celem szczytu jest pogłębienie współpracy gospodarczej i finansowej, zwiększenie wymiany handlowej i wzajemny rozwój. - Chiny są partnerem wymagającym i dużym, ale takim, który chce realizować współpracę gospodarczą na terenie naszego regionu - premier Beata Szydło podkreślała wagę zacieśniania polsko-chińskich relacji gospodarczych. Jak dodała, wiele deklaracji przechodzi w konkrety, a realizacja różnych porozumień gospodarczych staje się faktem. Szefowa polskiego rządu skomentowała także inaugurację partnerstwa PAIH z prowincją Hunan. - To umowa bardzo szeroka, której celem jest zacieśnienie współpracy pomiędzy przedsiębiorcami - mówiła premier Beata Szydło.

Tegorocznym gospodarzem szczytu 16+1 jest rząd Węgier. Spotkanie koncentruje się na współpracy finansowej, a głównym wydarzeniem towarzyszącym jest Forum Biznesowe 16+1.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij