Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
22 listopada 2017

Skandynawski fin-tech z planami rozwoju biznesu w Polsce

Wyspecjalizowana w zaawansowanych technologicznie usługach finansowych, Liber Finance Group zapowiada intensywny rozwój biznesu w Polsce. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje zatrudnić nawet 300 nowych pracowników.
Liber Finance Group została założona w Norwegii niespełna dwa lata temu, aby świadczyć usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Firma oferuje wsparcie kredytowe we współpracy z bankami, jest też brokerem kart kredytowych. - Łączymy różne technologie, jak sztuczna inteligencja, big data czy data science - wyjaśnia szef Liber Finance Group, Rene Skaflestad. Krótko po rozpoczęciu działalności, na mapie rynków docelowych Liber Finance znalazły się kraje skandynawskie oraz Polska. Od niedawna spółka interesuje się również Azją Południowo - Wschodnią oraz Azją Mniejszą.

Dla firmy o międzynarodowym zasięgu, decyzja o działalności w Polsce ma głęboki sens. Zwłaszcza, jeśli doda się do tego strategiczne umiejscowienie Polski w sercu Europy, świetne środowisko biznesowe oraz utalentowanych pracowników -  tłumaczy Rene Skaflestad.
 

 
Nad Wisłą Liber Finance Group ulokował centrum usług wspólnych w obszarze marketingu i sprzedaży. Prowadzi też zaawansowaną obsługę klientów, realizowaną m.in w języku norweskim. W Polsce znajduje się również informatyczne zaplecze firmy. Łącznie w warszawskim oddziale pracuje obecnie 40 osób. Docelowa Warszawa ma stać się centralą skandynawskiego fin-techu na Europę Środkowo - Wschodnią. W planach na kolejne dwa lata jest także powiększenie zespołu o kolejne 250-300 osób.

Aktualnie Liber Finance Group poszukuje w Polsce m.in programistów, księgowych,  specjalistów ds marketingu i komunikacji oraz sprzedaży, którzy pracować będą w nowym biurze firmy, w Warsaw Spire. (LiberFinance/ PAIH)
 
 
 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij