Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
23 listopada 2017

Zagraniczne Biuro Handlowe w Szanghaju edukuje młodych prawników

21 listopada ZBH Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju zorganizowało spotkanie oraz szkolenie dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczących w programie Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business w kancelarii A&Z Law. Tematyka dotyczyła aspektów prawnych, ochrony znaków towarowych IP oraz działalności biznesowej w Chinach widzianej przez pryzmat Szanghaju.
Program Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business powstał w kooperacji z China University of Political Science and Law. Główną ideą przedsięwzięcia jest budowanie forum współpracy oraz dialogu pomiędzy dwiema uczelniami: Uniwersytetem Warszawskim oraz China University of Political Science and Law w Pekinie. Członkowie Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin stworzyli platformę do wymiany poglądów, dyskusji na temat polsko-chińskich stosunków politycznych i gospodarczych, a także transferu doświadczeń zdobytych przez studentów z  obu krajów.
 

 
Forum przyczynia się do aktywnego przełamywania barier kulturowych, a  studentom umożliwia zdobycie zarówno gruntownej wiedzy, jak i umiejętności praktycznych, mogących przełożyć się na zwiększenie liczby młodych profesjonalistów. Zarówno w Polsce, jak i w Chinach studenci uczestniczą w wielu ciekawych prelekcjach i warsztatach, podczas których mają szansę na lepsze poznanie gospodarki, prawa oraz kultury kraju partnerskiego.


- Cieszymy się, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu mogła wziąć czynny udział w projekcie. Wprowadzanie młodych polskich talentów do globalnej sieci biznesu leży również w naszej gestii jako organizacji wspierającej handel zagraniczny. Zależy nam na praktycznym, a nie jedynie teoretycznym kształceniu ekonomicznym młodego pokolenia, gdyż to od niego będzie zależeć przyszłość Polski i jej znaczenie na arenie międzynarodowej. Chiny są krajem dysponującym solidną bazą naukową, a przy tym otwartym na wymianę doświadczeń. PAIH z kolei, poprzez swoje przedstawicielstwo w Szanghaju może podzielić się ze studentami wiedzą wydestylowaną w trakcie naszej codziennej pracy - powiedział Andrzej Juchniewicz, kierownik biura PAIH w Szanghaju.

 
Życzymy młodym polskim prawnikom sukcesów na polu współpracy polsko-chińskiej. (PAIH)
 


 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij