Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
20 listopada 2017

Już nie drenaż talentów w polskiej branży ICT, ale wysokojakościowa współpraca

Mnożą się próby nawiązywania ściślejszych relacji pomiędzy polskim i niemieckim sektorem ICT, czemu sprzyja bliskie sąsiedztwo. W realizacji tego zadania aktywnie partycypuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W dniach 6-9 listopada miała miejsce misja gospodarcza niemieckiej firmy NTT Cable, której tematem było budowanie spójnej infrastruktury sieci teleinformatycznych, głównie światłowodowych, w porozumieniu z polskimi firmami.
Firma NTT Cable spotkała się w Warszawie i Zgierzu z przedstawicielami czterech polskich firm. Firma dostarcza najnowocześniejszą technologię telekomunikacyjną dla prywatnych przedsiębiorstw i organizacji publicznych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
 

 
Rozmowy dotyczyły zaawansowanych technologii typu glass fibre i dark fibre, a także dostarczania rozwiązań z zakresu FTTH, zarządzania i nadzoru nad sieciami MPLS. Strona polska i niemiecka połączą siły w optymalizowaniu przesyłu danych i rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej w Niemczech.
 

 
Branżowy networking bardzo szybko zaowocował konkretnymi decyzjami. W jego wyniku niemiecki partner oraz dwie polskie firmy zadeklarowały chęć kontynuowania rozmów. Kolejne spotkanie odbędzie się w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z siedzibą we Frankfurcie nad Menem.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij