Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
14 listopada 2017

Polski edu-tech wchodzi do Singapuru

E-learningowy start-up Nuadu, przy wsparciu PAIH oraz singapurskiego oddziału Agencji, rozpoczyna działalność w Azji Południowo - Wschodniej. Firma chce otworzyć biuro, które obsługiwać będzie klientów na pięciu rynkach tej części świata. W trakcie zorganizowanej przez PAIH wizyty studyjnej do Singapuru, Nuadu podpisało już umowę z lokalnym partnerem. Kolejnym krokiem jest wybór lokalizacji na inwestycję, w czym doradzają eksperci Agencji.
 Nuadu stworzył platformę e-learningową, która pozwala uczniom rozwijać umiejętności z wielu dziedzin objętych programem nauczenia szkolonego, a nauczycielom - praktycznie w czasie rzeczywistym - zweryfikować postępy w nauce. Rozwiązanie z powodzeniem wykorzystywane jest przez klientów w Polsce i zagranicą. Firma ma ambicje, aby stać się wiodącym dostawcą usług e-learningowych w swoim segmencie, dlatego poszukuje nowych biznesowych możliwości na globalnym rynku. Z pomocą Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz jej singapurskiego oddziału, polski edu-tech chce założyć swoją główną centralę w Azji.

Zdaniem ekspertów PAIH Singapur jest doskonałym miejscem na prowadzenie działań business development na całą Azję Południowo - Wschodnią. 


Zespół Nuadu przygotowuje się do otwarcia centrali w Azji Południowo - Wschodniej


To dobry wybór dla polskiej firmy technologicznej. Singapur to azjatycka Dolina Krzemowa i przyczółek do ekspansji regionalnej - tłumaczy Aleksander Libera, pełnomocnik Zarządu PAIH ds. inwestycji zagranicznych. - Zakładając tam biuro, zyskujemy dostęp do klientów z całego ASEAN-u, do którego należy Singapur. Jesteśmy też w centrum najważniejszych wydarzeń dla sektora edu-tech w Azji, co oznacza szybkie wejście do środowiska branżowego. Już teraz zaczyna się tam największa impreza w regionie: Singapure FinTech Festiwal, na której promujemy polskie młode marki - dodaje Libera, który od lat doradza polskim firmom technologicznym.

Aby lepiej poznać potencjał Południowej - Azji, na kilka dni szefowie Nuadu przenieśli się do co-workingu w Biurze Handlowym PAIH w Singapurze, które pomogło firmie zrobić rekonesans na tamtejszym rynku.

Wsparcie PAIH, przez oficjalne udostępnienie prestiżowej lokalizacji, było istotnym elementem procesu tworzenia oddziału zagranicznego Nuadu w Singapurze - wyjaśnia Paweł Czech wiceprezes Nuadu. PAIH zorganizowała m.in. spotkanie ze swoim singapurskim odpowiednikiem  Economic Development Board (EDB), który wprowadził polski start-up w aspekty warunków prowadzenia działalności biznesowej, singapurskiego prawa i księgowości. 

Podczas wizyty Nuadu udało się podpisać też pierwszą umowę partnerską.
- Wykorzystaliśmy naszą tymczasową lokalizację w Singapurze do udanego zamknięcia umowy partnerskiej z jednym z najbardziej cenionych wydawców w Singapurze. W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat pozwoli to Nuadu dotrzeć do ponad 3 miliona nowych użytkowników - ujawnia Paweł Czech.

Dodaje od również, że równocześnie z rozwojem azjatyckiego segmentu firmy, Nuadu planuje też ekspansję do USA. W swoich planach edu-tech z Polski będzie mógł skorzystać z instrumentów wsparcia ekspansji zagranicznej oferowanych przez instytucje Polskiego Funduszu Rozwoju. Ich dobór oraz pozyskanie powierzono Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jednym z nich może być zaangażowania funduszu PFR TFI. (PAIH)
 


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij