Aktualności
Strona główna > Aktualności
25 października 2017

Sukces polskich marek spożywczych - wkrótce będą one dostępne w węgierskich sklepach

Dużym sukcesem zakończyła się 10-dniowa akcja promocji polskich produktów spożywczych w Budapeszcie „Polskie Dni”, zorganizowana przez węgierskie biuro handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Węgierski dystrybutor - spółka Nyerthus Kft zadeklarowała chęć wprowadzenia produktów sześciu polskich firm do stałej oferty supermarketów na Węgrzech.

- Największą popularnością Węgrów cieszyły się polskie słodycze, dżemy, ciastka ryżowe i soki - ujawnia Marcin Karaskiewicz, szef Biura PAIH w Budapeszcie. Pod koniec kampanii strona węgierska, reprezentowana przez dystrybutora Nyerthus Kft, poinformowała o zamiarze podpisania długoterminowej umowy z sześcioma polskimi firmami, które prezentowały się podczas „Polskich Dni”:

•    „Herbapol-Lublin” S.A.
•    P.W.”MAT” Marzena Tkaczuk
•    KUPIEC Sp. z o.o.
•    Firma Produkcyjno-Handlowa „AGI”
•    „MILKO” Hurtowe Centrum Nabiału
•    „MARWIT” Sp. z o.o.

Współpraca dotyczyć ma dystrybucji zarówno w sieci CBA Prima, jak i innych sklepach detalicznych na terenie Węgier. – Serdecznie gratulujemy wszystkim markom sukcesu na nowym rynku, tym bardziej, że wśród nich znajdują się stosunkowo młode firmy, promujące zdrowy i proekologiczny styl życia – mówi szef węgierskiego oddziału PAIH.

 
W ramach „Polskich Dni” w Budapeszcie swoje produkty zaprezentowały również: OSM Piątnica (producent nabiału), Dobrowolscy (producent wędlin), P.W. oraz Cruz Group (napoje Vigo i Yoko). Ostatniej z wymienionych firm, prowadzone przez Marcina Karaskiewicza Biuro pomogło tej wiosny znaleźć pierwszych kontrahentów na węgierskim rynku.

Polskie przedsiębiorstwa zainteresowane rynkiem Węgierskim zachęcamy do kontaktu  z Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Budapeszcie, kierowanym przez Marcina Karaskiewicza. Biuro zapewnia bezpłatną pomoc w zakresie m.in. rozeznania rynku, promocji polskich produktów i usług, weryfikacji kondycji finansowej węgierskich kontrahentów, jak również wsparcia informacyjnego w zakresie uwarunkowań formalno-prawnych prowadzenia działalności gospodarczej na Węgrzech.

Marcin Karaskiewicz - kierownik biura
e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl
www: hungary.trade.gov.pl
Horvath utca 14-24
1027 Budapeszt
tel.: +36 30 879 0 872
 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij