Aktualności
Strona główna > Aktualności
24 października 2017

Guardian Glass ponownie stawia na Polskę

- Polska dla Guardian Glass to rynek strategiczny, dlatego decyzja o budowie kolejnego zakładu na terenie naszego kraju nie dziwi. Cieszymy się, że coraz więcej inwestorów decyduje się związać z Polską na dłużej i ponownie zaangażować kapitał w rozwój biznesu właśnie tutaj - skomentował otwarcie nowej fabryki spółki wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Senger. Producent szkła należy do największych projektów inwestycyjnych z USA, jakie obsługuje PAIH.

Światowy gigant w produkcji szkła Guardian Glass ogłosił, że nowy zakład powstanie w pobliżu już istniejącego, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to największa prowadzona od podstaw inwestycja kapitałowa w historii firmy.

 


Inwestor oficjalnie ogłosił budowę kolejnego zakładu w Częstochowie

 

Nowy zakład ma zwiększyć produkcję szkła typu float i szkła powlekanego. Głównymi jego odbiorcami w Polsce są cztery branże: producenci okien, fasad, mebli oraz branża motoryzacyjna. Zaawansowana technologicznie linia typu float, gwarantująca produkcję na poziomie tysiąca ton dziennie, rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 r. Amerykańska spółka zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych rzędu 200 mln EUR oraz utworzenie ponad 90 miejsc pracy. W efekcie amerykański inwestor będzie dysponować dwiema liniami produkcyjnymi, które pozwolą mu obsługiwać powiększające się grono klientów. Równolegle do budowy nowego zakładu Guardian zmodernizuje piec szklarski w istniejącej hucie szkła. W konsekwencji moce wytwórcze obu zakładów potroją aktualną wielkość produkcji i wyniosą ok. 1800 ton szkła dziennie.

 


Nowa huta rozpocznie prace w III kw. 2019 r.

 

Częstochowska huta szkła Guardian Glass należy do najnowocześniejszych na świecie. Amerykański producent zatrudnia tam ponad 350 osób. W maju 2017 r. firma otworzyła w Katowicach Centrum Usług Wspólnych. Pracownicy Guardian Business Solutions są odpowiedzialni za procesy finansowe oraz księgowość wszystkich działalności firmy w Europie. Centrum ma się również zająć obsługą sieci dystrybucyjnej, procesów komunikacji oraz prac projektowych. Zaplanowano zatrudnienie ok. 60 osób.

Katowicka SSE wydała w tym roku już 35 zezwoleń na inwestycje o wartości blisko 2,6 mld zł. Przedsiębiorstwa zadeklarowały utworzenie 1,3 tys. miejsc pracy.

Uroczystość, podczas której inwestor oficjalnie zapowiedział budowę nowego zakładu odbyła się 23 października tego roku.

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij