Aktualności
Strona główna > Aktualności
18 października 2017

Forum biznesowe Polska-Hiszpania

Relacje polsko-hiszpańskie nabierają tempa w wielu aspektach, a współpraca w ramach projektów partnerstw publiczno-prywatnych jest obszarem, który szczególnie interesuje hiszpańskich inwestorów – to wnioski z seminarium “Ku nowoczesnej i innowacyjnej ekonomii - atrakcyjność Polski dla hiszpańskich inwestorów”, które odbyło się 17 października w Madrycie.

Seminarium składało się z dwóch części: śniadania biznesowego dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem hiszpańskim oraz popołudniowej konferencji dla firm hiszpańskich rozważających realizację inwestycji w Polsce. Kluczowym punktem programu spotkania była sesja B2B polskich i hiszpańskich przedsiębiorców. Swoją obecność podczas konferencji zaznaczyli María Luisa Poncela, sekretarz stanu ds. handlu w Ministerstwie Gospodarki oraz Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 


Jednym z prelegentów był wiceminister rozwoju T. Kościński

 

Uczestnicy spotkania podkreślali, że Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla hiszpańskich przedsiębiorców - wielu z nich wybrało Kraj nad Wisłą jako lokalizację dla swoich projektów inwestycyjnych. Inwestorzy z Półwyspu Iberyjskiego cenią sobie wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowników i ich styl pracy, dostrzegają także pozytywne efekty współpracy środowiska akademickiego z sektorem prywatnym. Przedstawiciele hiszpańskiego biznesu wyrazili szczególne zainteresowanie możliwościami inwestycyjnymi w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Sektory, które wydają im się najbardziej perspektywiczne to infrastruktura drogowa, energetyka i turystyka.

 


Uczestnicy spotkania podkreślali, że Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla hiszpańskich przedsiębiorców

 

Wydarzenie współorganizowały Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza, Ambasada RP wraz z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Madrycie oraz Hiszpańska Konfederacja Organizacji Przedsiębiorców.

 

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij