Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
31 sierpnia 2017

PAIH i PolishHub partnerami najważ­niejszych organizacji biznesowych Doliny Krzemowej

Biuro Handlowe PAIH (the PolishHub) w San Francisco rozpoczęło wspólne działania z wiodącymi instytucjami otoczenia biznesu Doliny Krzemowej. Wśród najnowszych partnerów Biura są: zrzeszający ponad 200 tys. Członków, San Francisco Chamber of Commerce oraz  środowisko aniołów biznesu z Keiretsu Forum.

Wyspecjalizowane we wspieraniu firm technologicznych, biuro PAIH w San Francisco, weszło we współpracę z lokalnym środowiskiem innowatorów i instytucji biznesowych Doliny Krzemowej. Już na samym początku, działalności, w kwietniu 2017 roku, Polish Hub udostępniło polskim firmom przestrzeń w słynnym co-workingu San Francisco, Rocket Space. - Zainteresowanie wśród polskich firm technologicznych naszym co-workingiem jest tak ogromne, że miejsca mamy zarezerwowane do końca roku - mówi szefowa PolishHub, Maja Kieturakis.

Z trzymiesięcznej, bezpłatnej akceleracji korzystał m.in. polski producent aplikacji Spontime, któremu oddział PAIH w USA zapewnił darmowy dostęp do mentorów i warsztatów. Polski start-up otrzymał również za darmo intensywny tygodniowy pakiet szkoleniowy w jednym z najszybciej rosnących akceleratorów Zatoki, Silicon Valley Ignite Academy.  PAIH pomogła również  firmie z polskimi korzeniami, AirWander. - Korzystanie z biura RocketSpace było bardzo korzystne dla firmy AirWander - mówi założycielka start-upu Ewa Bader. Eventy oraz warsztaty organizowane przez RocketSpace są - według mnie - najlepszej jakości w San Francisco. Dzięki nim poznałam wielu inwestorów, założycieli firm, które osiągnęły ogromne sukcesy oraz specjalistów od marketingu i strategii biznesowej. Byłoby świetnie gdyby polskie biuro w RocketSpace nadal kontynuowało tę inicjatywę dla start-uów z Polski - dodaje Bader.Założycielka startupu Spontime z przedstawicielem SVI Academy oraz szefową PolishHub, Mają Kieturakis


Polish Hub włączyło się też w organizację wydarzeń promujących polskie technologie. Współorganizowało trzy spotkania z serii PLUG - Polish Tech Link, podczas których spotykają się działające w USA polskie firmy technologiczne oraz potencjalni inwestorzy. Biuro zainicjowało również projekt CEconnection, promujący Europę Centralną w Dolinie. Do tej networkingowej inicjatywy zaproszono odpowiedniki Polish Hub z Austrii, Węgier, Czech i Słowacji. Kolejne spotkania obu inicjatyw odbędą się już jesienią. Tymczasem, w połowie września, Polish Hub organizuje Demo Night z udziałem polskich firm. Wydarzenie odbędzie się podczas targów TechCrunch.

Niebawem zarządzane przez Maję Kieturakis Biuro PAIH w San Francisco planuje rozpocząć również webinaria dla polskich firm z amerykańskimi ekspertami technologicznymi. Organizowane będą też indywidualne spotkania mentorskie w siedzibie Hubu, w Rocket Space.

Aktywność Zagranicznego Biura Handlowego PAIH została dostrzeżona przez wpływowe środowiska biznesowe Doliny Krzemowej. Biuro nawiązało współpracę m.in. z Bay Angels, San Hills Angels, One Traction czy Brand of Angels. W sierpniu przed placówką Agencji drzwi do partnerstwa i wspólnych działań otworzyło Keiretsu Forum.

- To faktycznie bardzo elitarne grono, ponieważ wejście w szeregi Keiretsu możliwe jest jedynie po uzyskaniu rekomendacji i na  zaproszenie członków grupy – tłumaczy Maja Kieturakis. Keiretsu zrzesza managerów wpływowych firm z Doliny, którzy inwestują lub pełnią rolę doradców dla mniej doświadczonych przedsiębiorców w regionie. Organizacja zainwestowała już 750 mln $ w projekty z największym potencjałem. – Dla polskich firm, wspieranych przez PolishHub, współpraca  z Keiretsu Forum oznacza dostęp do wysokiej klasy ekspertów, ale również wejście w orbitę ich powiązań biznesowych, które sięgają daleko poza Amerykę – uzupełnia przedstawicielka PAIH w USA. Stowarzyszenie ma oddziały na w całej Ameryce Północnej, Azji i Europie. Organizuje spotkania networkingowe i szkolenia.

Współpracę z otoczeniem biznesowym San Francisco oraz całej Doliny Krzemowej wzmocni również wejście amerykańskiego biura PAIH - w roli partnera - do San Francisco Chamber of Commerce. W szeregach tej aktywnej od ponad 150 lat organizacji, działa 200 tys. członków w tym 2,5 tys. firm i organizacji okołobiznesowych. Izba ma również sekcje narodowe jak ChinaSF; SFAsia; LatinSF; UniteSF.  SFCC organizuje dwa tysiące spotkań biznesowych rocznie.  – Są one najlepszym sposobem na uzyskanie z pierwszej ręki informacji o potencjalnych partnerach biznesowych, niszach rynkowych czy trendach - dodaje Kieturakis.

***

Od wiosny 2017 PolishHub obsłużyło już zapytania od ponad 70 polskich firm i instytucji, głównie z branży technologicznej.Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij