Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
3 sierpnia 2017

Spotkanie z BIFA - Binh Duong Furniture Association

Dzięki współpracy PAIH z BIFA polscy przedsiębiorcy z sektora meblarskiego mogą dowiedzieć się o możliwościach na rynku, spotkać się z potencjalnymi partnerami oraz uzyskać najświeższe informacje o możliwościach inwestycyjnych.

Wietnam jest jednym z najbardziej dynamicznych krajów pod względem wzrostu produkcji mebli. Kraj ugruntował swoją pozycję nie tylko w odniesieniu do wyników lokalnych firm, ale także jako atrakcyjna opcja produkcji dla firm zagranicznych. Kraj ten jest drugim co do wielkości eksporterem mebli w Azji i Pacyfiku i piątym na świecie, o wartości ponad 7 mld USD w 2016 roku.


Vietnam furniture exports
Eksport mebli z Wietnamu, 2006-2016. US$ million (www.worldfurnitureonline.com)


Wietnamski system produkcji mebli jest bardzo elastyczny, początkowo oparty na produkcji mebli ogrodowych ale w ostatnich latach skoncentrowany również na meblach zewnętrznych.

Obecnie przemysł meblarski w Wietnamie obejmuje około 1500 eksporterów, około 450 to firmy z sektora FDI (bezpośrednie inwestycje zagraniczne), które stanowią ponad 45% eksportu mebli.

BIFA (Binh Duong Furniture Association) to instytucja zrzeszająca producentów mebli odpowiedzialnych za ponad 50% eksportu mebli z Wietnamu. Poprzez dobrze zorganizowaną reprezentację swoich członków oraz pomoc w organizowaniu spotkań B2B, misji gospodarczych i eventów, BIFA cieszy się dobrą reputacją i uznaniem wśród firm lokalnych i zagranicznych.

Dzięki współpracy PAIH z BIFA polscy przedsiębiorcy z sektora meblarskiego mogą dowiedzieć się o możliwościach na rynku, spotkać się z potencjalnymi partnerami oraz uzyskać najświeższe informacje o możliwościach inwestycyjnych.


BIFAPracownicy ZBH PAIH Wietnam Piotr Harasimowicz i Krzysztof Hajłasz, Paul Tonkes z Corporacji Becamex oraz prezes BIFA Luu Phuoc Loc.


Załącznik:

 Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij