Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
12 lipca 2017

PAIH współpracuje z wietnamskim parkiem przemysłowym

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Wietnamie rozpoczyna współpracę z Parkiem Przemysłowym Long Hau Corporation. Przyciągająca zagranicznych inwestorów strefa przemysłowa jest jednym z pierwszych partnerów wietnamskiej placówki Agencji, która działa w Ho Chi Minh City od grudnia 2016 roku.

Park Przemysłowy Long Hau został założony w latach dziewięćdziesiątych, w bliskim sąsiedztwie największego miasta kraju Ho Chi Minh City, jako pilotażowy projekt państwowy. Zgodnie z założeniem ma on stymulować rozwój infrastruktury Wietnamu w oparciu o zagraniczny kapitał. Działalność produkcyjną prowadzą tam głównie firmy z Niemiec, Francji, Korei, Japonii oraz USA. Co roku, tworzą one w Parku średnio 2 tys. nowych miejsc pracy.Kierownik Biura PAIH w Wietnamie Piotr Harasimowicz podpisuje porozumienie z Dyrektorem ds. Rozwoju Parku Long Hau, Bui Le Anh Hieu


Podpisane 11 lipca 2017 roku porozumienie z Parkiem Przemysłowym Long Hau ułatwić ma polskim firmom nawiązywanie relacji z potencjalnymi partnerami w Wietnamie. Jak mówi szef Biura PAIH w Ho Chi Minh City, Piotr Harasimowicz, Agencja liczy w szczególności na intensyfikację współpracy w sektorze tekstylnym.

- Park angażuje się w ściąganie nowych inwestycji, skutecznie łącząc biznes międzynarodowy z wietnamskim. Władze Long Hau dysponują imponująca listą partnerów zainteresowanych rozwojem z polskimi firmami. Na miejscu na naszych inwestorów czeka też gotowa baza przemysłowa - tłumaczy Harasimowicz. Jako ciekawostkę dodaje on również, że jest to jeden z niewielu obszarów przemysłowych w Wietnamie, gdzie stosuje się politykę Green Zone. - Przynajmniej 20% terenu Parku musi być zagospodarowane roślinnością - wyjaśnia ekspert PAIH.Ustalenia dotyczące współpracy obu partnerów: Po lewej pracownicy Biura PAIH w Wietnamie: Piotr Harasimowicz oraz Krzysztof Hajłasz. Po prawej przedstawiciele władz Parku Long Hau


W ramach porozumienia, obaj partnerzy zamierzają wspólnie organizować różnego typu wydarzenia biznesowe, jak warsztaty czy web-seminaria, a także misje gospodarcze. Long Hau Corporation to nie jedyny partner, z którym PAIH chce nawiązać ścisłą współpracę w Wietnamie.

- Biuro pracuje nad zawarciem podobnych umów z innymi instytucjami oraz parkami przemysłowymi w Wietnamie - zapowiada szef Biura Piotr Harasimowicz. (PAIH)


zobacz wszystkie aktualności


Jeśli chcą Państwo otrzymywać Biuletyn, prosimy o wypełnienie formularza

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12

00-585 Warszawa

Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

NIP:526-030-01-67; kapitał zakładowy: 137.718.000,00 PLN

KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawa w Warszawie, XII Wydział

Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

fb yt tw bip internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij