Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Wydarzenia
Strona główna > Wydarzenia
27 stycznia 2017

Seminarium: Rynek IT w Japonii 

Po raz drugi w tym roku Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego JETRO zaprasza - tym razem do Krakowa - na seminarium poświęcone biznesowym możliwościom, jakie Japonia może zapewnić polskim firmom z sektora IT. 

Polska jest jednym ze strategicznych partnerów gospodarczych Japonii w Europie Środkowo - Wschodniej.Co trzecia japońska firma lokowana w regionie, znajduje się w Polsce. Japonia to także trzeci najszybciej rozwijający się rynek IT na świecie, gdzie sam segment gier i oprogramowania urósł w ciągu dwóch lat o 36%. W Kraju Kwitnącej Wiśni rośnie też zainteresowanie technologiami z obszaru Internetu Rzeczy (IoT), Big Data oraz bezpieczeństwa systemów IT. Atrakcyjnemu klimatowi biznesowemu Japonii sprzyja przyjęta przez rząd strategia zwana Abenomiką. Dzięki niej - jak przekonują eksperci JETRO -   koszty prowadzenia działalności biznesowej, czy koszty życia są niższe niż w Hongkongu, Singapurze czy Szanghaju.

Prezentację japońskiego sektora wysokich technologii,  a także programów ułatwiających wejście na rynek kraju Kwitnącej Wiśni poprowadzą doświadczeni eksperci z sektora IT oraz  specjaliści z JETRO.

Seminarium zostanie zorganizowane 27 stycznia o godzinie 14:00 w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60). Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

Rejestracja elektroniczna do 23 Stycznia na: www.jetro.go.jp/form5/pub/pow/it_seminar_krakow

Więcej informacji udziela:

Ms. Małgorzata Szmidt, JETRO:
E-mail: malgorzata_szmidt@jetro.go.jp
Tel. +48 22 322 75 00


Załącznik:Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij