Infolinia: 800 800 120
  • Facebook
  • Youtube
  • Twitter
Aktualności
Strona główna > Aktualności
11 sierpnia 2016

PAIH, MSWIA I WMARR tworzą procedury dla JST

W sierpniu rozpoczął się projekt dla instytucji publicznych, mający na celu podniesienie poziomu standardów obsługi inwestora w Jednostkach Samorządu Terytorialnego. Projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” jest realizowany wspólnie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, PAIH oraz Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Projekt, odbywający się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, ma charakter strategiczny i długofalowy. Do 2018 roku partnerzy programu będą upowszechniać strategiczne podejście do zarządzania rozwojem gospodarczym w JST i napływem inwestycji. Opracowane zostaną m.in. podstawowe procedury współpracy z inwestorami i narzędzia zwiększające atrakcyjność inwestycyjną samorządów. Duży nacisk zostanie położony na budowę lokalnych sieci na styku otoczenia biznesu, administracji publicznej i sektora HR, na rzecz współpracy i efektywnej obsługi inwestorów. Projekt ma również zwiększyć elektronizację procesu obsługi firm zainteresowanych inwestowaniem w JST.

 


© yurolaitsalbert - Fotolia.com


Projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządzie” pilotażowo ma być wprowadzony w 40 urzędach JST, a następnie wdrożony w innych jednostkach. Realizacja projektu rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku i potrwa do końca 2018 roku. Środki  przeznaczone na realizację projektu w wysokości 4 948 303,76 PLN  pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 4 170  430,41 PLN  oraz budżetu krajowego w wysokości 777 873,35 PLN w ramach Działania  2.18 PO WER. (PAIH)


Standardy obsługi inwestora w samorządziePolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl
e-mail dla eksporterów: eksport@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij