Infolinia: 800 800 120
Aktualności
Strona główna > Aktualności
1 kwietnia 2015

Centrum Usług Wspólnych (GBS) Opla w Tychach

W obecności wiceprezes PAIiIZ Anny Polak-Kocińskiej oraz wiceprezesa Grupy Opel, Ulricha Schumachera 1 kwietnia 2015 r. otwarto nowe Centrum Usług Wspólnych w Tychach. Centrum będzie obsługiwać ponad 20 lokalnych jednostek firmy Opel/Vauxhall w Europie i stanie się miejscem pierwszego kontaktu dla pracowników we wszystkich sprawach kadrowo-płacowych. Będzie zajmowało się również zarządzaniem danymi, rozliczeniami delegacji oraz szkoleniami. Do tej pory w Centrum zatrudniono 90 konsultantów (docelowo będzie ich 120). Projekt był prowadzony przez PAIiIZ.

- Inwestycja potwierdza trend, który obserwujemy w PAIiIZ. Najwięcej z prowadzonych obecnie przez Agencję projektów pochodzi z sektora nowoczesnych usług dla biznesu i motoryzacji - powiedziała wiceprezes Anna Polak-Kocińska.

W uroczystym otwarciu inwestycji uczestniczyli także: prezydent Tychów Andrzej Dziuba, dyrektor GM Manufacturing Poland Andrzej Korpak oraz dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki Jerzy Majchrzak.

- Bardzo cieszymy się z faktu, że General Motors rozszerza zakres swojej aktywności biznesowej w Polsce i nie ogranicza się do tradycyjnej działalności związanej z produkcją samochodów. Nowe centrum usług wspólnych oznacza nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu. To kolejny dowód głębokiego zaangażowania GM w Polsce oraz potwierdzenie, że dzięki wysiłkom Ministerstwa Gospodarki powstało środowisko przyjazne dla inwestorów - podkreślił Jerzy Majchrzak.


Oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Tychach. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Majchrzak, dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki; Stefan Hoffmann, wicedyrektor Europejskiego GBS; Anna Polak-Kocińska, wiceprezes PAIiIZ; Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów oraz Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy. (fot. GM)

Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy dodał: -  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdołaliśmy skupić ważną część naszych usług na rzecz Europy właśnie w Polsce. Ta inwestycja to kolejny dowód potwierdzający ważną rolę, jaką odgrywa Polska w międzynarodowej sieci firmy Opel/Vauxhall.

Nowo otwarte Centrum Usług Wspólnych General Motors stanowi część GM Manufacturing Poland i znajduje się na terenie zakładu w Tychach. GM Manufacturing Poland zatrudnia obecnie 3 900 osób w trzech oddziałach: zakładzie produkującym samochody w Gliwicach, fabryce silników w Tychach oraz nowo otwartym Centrum Usług Wspólnych w Tychach. W drugiej połowie tego roku zakład w Gliwicach rozpocznie produkcję Opla Astry nowej generacji. Ponadto w zakładzie w Tychach produkowana będzie nowa rodzina silników. (PAIiIZ)Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij