Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Aktualności
Strona główna > Aktualności
4 listopada 2014

Kierunek Angola

Angola - członek Unii Afrykańskiej, jeden z sześciu krajów uwzględnionych w rządowym programie GoAfrica. W okresie styczeń-lipiec polski eksport do Angoli wzrósł o 109%. Zacieśnianiu współpracy, potencjałowi biznesowemu oraz zabezpieczeniom finansowym w obrocie handlowym zostało poświęcone polsko-angolskie seminarium, zorganizowane 4 listopada w siedzibie PAIiIZ.


- Myślę, że w Angoli znajdzie się miejsce dla polskiego biznesu - zaznaczył prezes Majman (źródło: Leszek Szymański, PAP)

- Jednym z kluczowych działań programu Go Africa jest przygotowanie polskich przedsiębiorców do ekspansji na rynek afrykański. Myślę, że w Angoli znajdzie się miejsce dla polskiego biznesu - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman otwierając spotkanie. Prezes zaznaczył, że sektory, które w Polsce mają długą tradycję, jak np. górnictwo, mogą stać się polską specjalnością w Angoli. Natomiast poseł Killion Munyama zapewniał o wsparciu ze strony parlamentarzystów dla realizacji rządowego programu Go Africa.


Walter Portela Cassul opowiadał o potencjale gospodarczym Angoli (źródło: Leszek Szymański, PAP)

- Nasz kraj jest otwarty na inwestycje - podkreślił ambasador Angoli w Polsce Domingos Culolo. W Angoli inwestują Amerykanie, Francuzi, Brazylijczycy oraz Portugalczycy. Polski biznes też jest już tu obecny. Sopocka firma Navimor International jest głównym wykonawcą i koordynatorem budowy Instytutu Nauk Morskich w Namibe. Jest to pierwsza tego rodzaju instytucja w Angoli oraz największa w Afryce Subsaharyjskiej. Jak wskazywał prezes Majman, obecnie Angola potrzebuje rozbudowy dróg, kolei oraz rozwoju rolnictwa, czyli obszarów, w których specjalizują się polskie przedsiębiorstwa. - Angola posiada ogromną ilość gruntów ornych, minerałów, ropy naftowej oraz elektrowni wodnych - zachęcał uczestników do inwestowania w Angoli szef działu gospodarczego i handlowego Ambasady Angoli w Polsce Wolter Portela Cassul.

W drugiej części spotkania odbyła się debata poświęcona potencjałowi biznesowemu polskich firm. Swoimi doświadczeniami podzieli się przedstawiciele firm Navimor, Bank Millenium, Mota-Engil Central Europe oraz Gras Savoye. Między 13 a 19 listopada PAIiIZ we współpracy z Ambasadą Angoli w Polsce organizuję misję rozpoznawczą polskich przedsiębiorstw do Angoli.

Warsztaty Polska-Angola zorganizowane zostały przez PAIiIZ we współpracy z Ambasadą Republiki Angoli w Polsce, Polsko-Angolską Grupą Parlamentarną oraz firmą konsultingową Expandglobe. (PAIiIZ)


Zabezpieczenia finansowe na rynkach zagranicznych - K&L Gates LLP - adw. Tomasz Sychowicz LL.M.

Why Poland should do business in Angola - David Valente, Zuzanna Sadowy-Sadowska, EXPANDGLOBE SP. Z O.O.

Attracting Quality Investors, Trade and Commerce Partnerships to Angola - Walter Cassul - Head of Economic Section, Embassy of the Republic of AngolaPolska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij